10.mistrovské utkání – muži

TJ Sokol Doubí – TJ Desná 0:3 (0:2)
V sobotu za pěkného počasí jsme hostili lídra tabulky z Desné. Domácí nastoupili opět v okleštěné sestavě, ale už ve 2. minutě se do velké šance dostal Vlach, jenž v pádu střílel těsně vedle! Ve 4. minutě mají velkou šanci hosté, Sulo však proti střele dobře zasáhne a poradí si i s následnou dorážkou. V 8. minutě to z 20 metrů zkouší opět Vlach, jeho střela šajtlí míří těsně vedle branky. Ve 13. minutě už jdou hosté do vedení, nejlepší hráč hostů V. Kořínek dostane hodně prostoru a narýsuje krásnou přihrávku do našeho vápna, kam naběhl mezi Jonáše a Matunu hostující Kopal a s přehledem otevřel účet utkání 0:1. V 17. minutě najde Kovářík rozběhnutého Herknera, který běží tísněný bekem sám na hostujícího brankáře Doubka, v poslední chvíli si však Herky míč ukopne! Ve 22. minutě zahrávají hosté trestný kop z půlky hřiště, následuje centr do našeho vápna, kde nedorozumění kapítána Suchomela s brankářem Sulem trestá hlavou Vratislav Kořínek 0:2. Od této chvíle hosté kontrolují zápas a v pohodě dovedou poločas ke konci s dvoubrankovým vedením.
Druhý poločas začal tak, jak skončil ten první, tedy hostující hráči dobře kombinují a drží míč na svých kopačkách. V 56. minutě zahrávají hosté rohový kop a nehlídaný Ježek hlavou navyšuje na 0:3. Domácí se připomenou až v 73. minutě, to hlavičku Herknera chytá spolehlivý Doubek. V 87. minutě má šanci hostující Petrův, jeho střela však míří mimo tyče. V 89. minutě mohou domácí korigovat stav, to pěknou individuální akci předvede Herkner, ve vápně najde Čáru, který místo prázdné branky trefil pouze obránce hostů. Utkání končí a hosté mohou slavit společně s početnou skupinou fanoušků, která z Desné na utkání dorazila.
Ohlasy po utkání:
Milan Bláha (trenér domácího mužstva): Dnes jsme na soupeře neměli. Hosté hráli kombinační fotbal a byli neustále v pohybu a naši hráči jednoduše nestačili. Neustále se opakuji, ale s takovým soupeřem můžeme držet krok, pouze pokud budeme kompletní, těch absencí je příliš mnoho a ukazuje se v plné nahotě, že kádr je úzký a nemá dostatečnou kvalitu. V příštím týdnu nás čeká opět velmi složité utkání, zajíždíme totiž na hřiště druhých Rynoltic. V utkání budeme outsider, ale nepojedeme k utkání v poraženecké náladě. Nemáme co ztratit, můžeme vlastně jen získat.
Br.: 13. Kopal, 22. V. Kořínek, 56. Ježek
Rozhodí: Hnětynka – A. Brož, Minář (dobrý výkon) Delegát: Všechovský
ŽK: 1:0 (Beneš)
Sokol Doubí: Sulo – Beneš, Kosiewicz, Kabát, Jonáš (46. Zeman) – Benda (66. Čára), Vlach, Kovářík, Matuna (66. P. Gruncl) – Herkner, Suchomel (c)
Připraveni ještě: nikdo
Chyběli: Urban, Jirák, Holický, Šimek (zranění), Hájek, Zradička (disciplinární trest)