8.mistrovské utkání – muži

TJ Sokol Doubí – FK Cvikov 2:2 (0:1)

V sobotu jsme na domácím hřišti hostili poslední tým tabulky ze Cvikova. Domácí nastoupili v oslabené sestavě a tak se od úvodu utkání hrál podprůměrný fotbal plný nepřesností. Již ve 2. minutě mohl běžet sám na branku Zeman, šance se však zalekl a hostující bek mu balón odkopnul, následná střela levou nohou od Suchomela šla nad branku. Hosté zkouší štěstí v 15. minutě, ale střela jde vysoko nad branku. V 19. minutě jdou hosté do vedení, to Kabát špatně rozehrál, následně přichází přihrávka za naší rozhozenou obranu a Vacek jde sám na naší branku a s přehledem překonává Jiráka 0:1. V 19. minutě jde sám na branku domácí Zeman, kterého však vychytal brankář Machačný. Ve 28. minutě střílí hostující Třešňák těsně vedle. O chvíli později přichází další velká hrubka v domácí rozehrávce, Kosiewicz snadno přijde o míč a situaci na poslední chvíli hasí Jirák za cenu rohového kopu . Ve 34.
minutě mají domácí k dispozici trestný kop, který Vlach posílá přes zeď a hostující obránce vyhlavičkuje jistý gól na rohový kop! Ve 37. minutě střílí po úniku ze strany nad branku Herkner. Ve 39. minutě mají domácí další obrovskou šanci, to Suchomel pěkně vysunul Zradičku, který postupoval úplně sám na Machačného. Zradička však se zakončením tak dlouho váhal, až míč hostující gólman ve spolupráci s obráncem dokázali dostat do bezpečí. V tu chvíli měli poprvé (ne však naposledy v tomto utkání) náběh na infarkt domácí trenéři. Ve 41. minutě mohou navýšit vedení hosté, míč na poslední chvíli zblokuje dobře se vracející Zeman.
Do druhého poločasu domácí vstoupí s touhou utkání otočit, ale hra se jim nedaří a nedokáží soupeře dostat pod tlak. V 60. minutě to tak zkouší ze střední vzdálenosti Kovářík, Machačný je však u tyče včas a míč vyráží na rohový kop. V 63. minutě předvedou ve svém vápně nepochopitelný zkrat Zeman s Kabátem a hostující Engelhart jim za to poděkuje brankou 0:2!! V 67. minutě může snížit Vlach, Machačný vyráží na rohový kop. V 74. minutě fauleje Herknera hostující Brenn a vidí druhou žlutou kartu a je vyloučen. Následný trestný kop posílá do sítě Kovářík 1:2! Hosté mohou následné znovu odskočit, to chybuje při výkopu Jirák, následuje rychlý brejk, trma-vrma v našem vápně a míč se odráží k úplně volnému hostujícímu hráči, který místo prázdné branky trefuje jen tyč! V 77. minutě uteče hostující obraně Herkner, předkládá míč před prázdnou branku Suchomelovi, kterému v krkolomné pozici doslova vykopne míč od nohy hostující obránce. V 80. minutě jsou po vzájemném konfliktu vyloučeni hostující Vávra a domácí Zradička. V 85. minutě je srovnáno, Kovářík pěkně vysune kapitána Suchomela, který s přehledem přehodil Machačného 2:2! Domácí chtějí ještě zvrátit utkání na svou stranu, v 88. minutě po dlouhém autu prodlužuje míč hlavou Matuna a následná teč Vlacha končí na tyči! Utkání následně rozhodčí Špidlen ukončuje.
Milan Bláha (trenér TJ Sokol Doubí): Nejsem spokojený ani s výsledkem, ani s výkonem týmu. Ano, chybělo nám pár hráčů, ale i tak jsme to utkání měli zvládnout. To jaké děláme hrubky v obraně nedělají ani děcka v přípravce. Bohužel se tyto chyby opakují každý zápas! Musíme se nad tím zamyslet a důrazně si o tom na tréninku promluvit. Nejsem spokojený ani s disciplínou, pořád s někým diskutujeme a z podráždění plynou i zbytečné červené karty, minule Hájek, dnes Zradička. Příští zápas hrajeme derby v Ruprechticích a v kádru máme doslova kalamitní stav, určitě nebudou k dispozici (Šimek, Urban, Hájek, Zradička, Kovářík, P. Gruncl) velký otazník je nad Holickým. Přesto se budeme snažit utkání odjezdit a odbojovat a třeba to přinese bodový zisk.

Br.: 74. Kovářík, 85. Suchomel – 19. Vacek, 63. Engelhart

Rozhodčí: Špidlen – Halama, Horáček (velmi dobrý výkon) Delegát: nepřítomen

ŽK: 2:4 (Beneš, Kosiewicz) ČK: 1:2 ( za domácí Zradička)

Sokol Doubí: Jirák – Beneš, Kosiewicz, Vlach, Kabát – Benda, Zradička, Kovářík, Herkner – Zeman (66. Matuna), Suchomel (c)