9.mistrovské utkání – muži

Sokol Ruprechtice – TJ Sokol Doubí 3:0 (3:0)

V sobotním dopoledni se torzo naší sestavy představilo na UMT v Harcově, kam byl kvůli špatnému terénu v Ruprechticích  zápas přeložen. Od úvodu utkání měli domácí více ze hry a první ohrožení naší branky přišlo po rohovém kopu v 10. minutě, to po nepřehledné situaci skončil míč v naší síti, avšak po faulu na gólmana Jiráka. Branka tedy nebyla uznána, ale mnohem horší zpráva byla ta, že brankář Jirák si vážně poranil kotník. První branka padla ve 26. minutě, když váhání s odkopem v naší obraně potrestal Sochor 1:0. Ve 34. minutě už vedou domácí o dvě branky, ztráta ve středu hřiště a rychlý brejk, který přesně zakončil Marek Šrajbr 2:0. Po této brance musel definitivně opustit branku Honza Jirák, který své místo přepustil „Nestorovi“ Peteru Sulovi. Ve 43. minutě darujeme domácím třetí branku, tu zrežírovali Vlach s Kosiewiczem, kteří připravili ideální pozici pro Lukáše Šrajbra, který poděkoval brankou 3:0. Hosté v prvním poločase směrem do útoku nepředvedli prakticky nic, za zmínku snad stojí jen hlavička Matuny po centru Beneše, se kterou si Vavřich v pohodě poradil.
Ve druhém poločase nastalo ve hře hostů hlavně v defenzivě zlepšení i tak se domácí dostali k několika šancím. Tu největší napálil Průcha z trestného kopu do břevna. V ostatních případech si věděl rady ve spolupráci s obranou spolehlivě chytající Sulo. I hosté si vytvořili jednu stoprocentní šanci, tu však kapitánu Herknerovi výborně chytil Vavřich. Domácí si tak připsali proti oslabenému soupeři jasnou výhru.
Milan Bláha, Peter Sulo (trenéři TJ Sokol Doubí): Máme obrovské problémy se sestavou, dnes se nám navíc zranili Jirák s Holickým. Přesto jsme měli utkání zvládnout lépe, domácím jsme všechny tři góly doslolova darovali. Děláme obrovské hrubky v obraně a dnes jsme nepředvedli nic ani směrem do útoku. Proto takový výsledek, který je naprosto zasloužený. Nejsme v dobré situaci, navíc k nám v sobotu přijede lídr tabulky z Desné. Hosté jsou favoriti, přesto věřím, že pokud se vyvarujeme chyb v obraně, přidáme bojovnost, tak můžeme bodovat.

Br.: 26. Sochor, 34. M. Šrajbr, 43. L. Šrajbr
Rozhodčí: Dvořák – Šmíd, Bohata (velmi dobrý výkon) Delegát: Mazánek
ŽK: 1:3 (Beneš, Matuna, Vlach)
Sokol Doubí: Jirák (35. Sulo) – Beneš, Kosiewicz, Vlach, Kabát – Zeman, Holický (46. Jonáš), Benda, Matuna – Čára, Herkner (c)
Připraveni ještě: Bláha
Chyběli: Šimek, Urban (zranění), Kovářík, P. Gruncl (práce), Suchomel (rodinné důvody), Hájek, Zradička (disciplinární trest) !!!