2.mistrovské utkání – muži

TJ Sokol Doubí – FK Stráž pod Ralskem 2:1 (0:0)

V prvním domácím utkání jsme za pěkného počasí hostili nebezpečný tým ze Stráže pod Ralskem. Úvod zápasu se nesl v opatrném duchu a ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu. A tak první šance, ale za to obrovské se diváci dočkali až ve 35. minutě, to se na hranici vápna dostal k míči hostující kapitán Mitáč, pěknou kličkou se uvolnil a v ideální pozici však trefil pouze vnější tyč domácí branky! Domácí kontrují ve 43. minutě, to se pro změnu domácí kapitán Suchomel probil až před Lahůlka a v tutové šanci ho však hostující brankář vychytal! První poločas tak skončil nerozhodně a nutno říci, že diváci hlavně od domácího týmu čekali více.
Do druhého poločasu vstoupili domácí přeci jen aktivněji, v 50. minutě předvedou krásnou akci po ose Zeman – Hájek – Suchomel, poslední jmenovaný však z malého vápna přestřeluje branku! O dvě minuty později již domácí vedou, to Hájek v těžké pozici dokáže před hostující brankou podržet míč a krásnou přihrávkou uvolní Vlacha, který podél Lahůlka otevírá skóre 1:0. V 57. minutě je však srovnáno, to domácí stopér Kosiewicz tak dlouho váhá s odkopem až o míč přijde, míč okamžitě z 20 metrů posílá směr brána Mitáč a Jirák nemá šanci zasáhnout 1:1. Hra se pak odehrává převážně ve středu hřiště, hosté dvakrát zahrozí po standartní situaci, které však vždy vyřeší spolehlivý Jirák. Domácí se ke slovu dostávají až v 83. minutě, šance to však byla velká, to pěkný centr od Herknera se snaží na dlouhou nohu tečovat do branky Hájek, míč však končí těsně vedle. Utkání tak směřuje k zasloužené remíze, ale v 88. minutě dostanou domácí k dispozici rohový kop. Centr Vlacha na zadní tyč nedokáží hosté důsledně odvrátit a odražený míč posílá z 15 metrů nechytatelně bombou k tyči domácí kanonýr Hájek 2:1! Hosté ještě vrhnou všechny síly do útoku, ale pramení z toho jen šance pro Hájka, který v 90. minutě postupuje od půlky sám na Lahůlka, který však jeho střelu dokáže vyrazit. Utkání tak končí vítězstvím domácího celku, který po dvou kolech má plný počet bodů!
Milan Bláha (trenér TJ Sokol Doubí): Myslím, že diváci viděli bojovné utkání, které směřovalo k zasloužené dělbě bodů. My nakonec těsně před koncem rozhodli ze standartní situace, kterým se snažíme věnovat a dnes to přineslo své ovoce v podobě tří bodů. Pochválit dnes musím Michala Hájka, kterého úvod soutěže zastihl v dobré formě. V příštím týdnu se představíme v neděli na hřišti nováčka, týmu Mšena B, které má svoji kvalitu, když dnes dokázalo vysoko vyhrát v Hejnicích. My tam však pojedeme s cílem bodovat a udržet se v popředí tabulky.
Br.: 52. Vlach, 88. Hájek – 57. Mitáč
Rozhodčí: Jirák – Vrtal, Mizera (dobrý výkon všech) Delegát: Mazánek
ŽK: 1:2 (Kosiewicz)
Sokol Doubí: Jirák – Herkner, Šimek, Vlach, Kabát – Holický, Vlach – Zeman (87. P. Gruncl), Suchomel (c), Benda (72. Matuna) – Hájek