13.mistrovské utkání – muži

Sokol Doubí – Velké Hamry B 3:1 (2:0)
V sobotu jsme za sychravého počasí sehráli poslední zápas letošní sezóny proti posilněné rezervě Velkých Hamrů. Domácí začali dobře, již v 1. minutě míří kolmice Kováříka na Rydvala, který běží sám na brankáře Průchu, který jeho úmysl vystihl a nenechal se obstřelit. Ve 3. minutě se opakuje předchozí akce, Kovy opět pošle do šance Rydvala, který si však opět vylámal zuby na gólmanovi Průchovi. Domácí hrají dobře a s chutí a další šanci si vytvoří ve 13. minutě, to pěkný pas Vlacha na Zemana, jeho střelu však chytá pozorný Průcha. V 16. minutě se domácí konečně dočkali, Herkner vybojoval míč na o metr vyšším Prouskovi a připravil míč Rydvalovi, který střelou na zadní tyč konečně protrhl střelecké trápení a otevírá skóre 1:0. Ve 20. minutě se připomenou hosté, tečovaný trestný kop výborně vyráží domácí opora Honza Jirák. Ve 28. minutě chybují hosté v rozehrávce, míč se dostane ke Kováříkovi, který neváhá a posílá míč směr branka a z 35. metrů přehazuje hostujícího gólmana 2:0. Ve 36. minutě předvede pěknou akci domácí Šimek, který nahraje do ideální šance Herknerovi, kterého v tutovce vychytal Průcha ! Ve 38. minutě unikl hostující obraně Rydval, jeho střelu chytá Průcha. První poločas končí a domácí naprosto zaslouženě vedou o dvě branky.
Do druhého poločasu vstoupili hosté aktivněji a tak se hrál vyrovnaný fotbal a první náznak šance přišel v 58. minutě, to brejk hostů po lévé straně zakončil hostující hráč střelou nad branku. V 61. minutě předvedou domácí pěknou a rychlou akci po ose Kovářík-Rydval-Beneš, poslední jmenovaný však v tutovce posílá míč mimo branku ! V 66. minutě se do šance dostal Kovářík, krásně zasekl obránci a jeho gólovou střelu zblokoval hostující stopér, následuje rychlý brejk velká šance hostů, výborný zákrok „Špenáta“ Jiráka, který míč dokáže vyškrábnout na břevno, ale volný Kavan ke zlosti domácího brankáře hlavou doklepává míč do prázdné branky 2:1. V 74. minutě dobře zapresuje Suchomel, vybojuje balón a střelou k tyči z 25. metrů překonal špatně postaveného Průchu 3:1. Tato branka hosty dorazila a utkání se už pouze dohrává. Domácí tak v posledním zápase dokázali získat tři body a umístili se v konečné tabulce na osmém místě.
Milan Bláha (trenér Sokola Doubí): Jsem moc rád, že jsme v posledním zápase předvedli dobrý výkon a konečně vyhráli. Dnes táhli tým hráči, od kterých se to čeká Rydval, Kovářík. Suchomel, ale přidali se i další, například Kabát či Beneš. V příštím týdnu nás čeká valná hromada klubu, kde se rozhodne o dalším osudu oddílu. Pokud vše dobře dopadne a budeme pokračovat, už teď je jisté, že v kádru A mužstva dojde k mnoha změnám. Na odchodu do Skalice je Rydval. Možnost odchodu nahlásili i Kosiewicz a Jonáš. Samotřejmě v hledáčku jsou i posily, bude však záležet na postoji klubu. Závěrem chci poděkovat všem hráčům za odvedenou práci, a věrným fanouškům, kteří nás jezdili podporovat i na hřiště soupeřů.
Br.: 16. Rydval, 28. Kovářík, 74. Suchomel – 66. Kavan
Rozhodčí: Hrbáček – Vokřínek, Kutílek (dobrý výkon)  Delegát: Fischer
ŽK: 3:2 (Rydval, Kovářík, Beneš)
Sokol Doubí: Jirák 7 – Beneš 7, Kabát 8, Vlach 6, Zradička 6 – Šimek 6 (86. Urban), Suchomel 7 – Herkner 6 (84. Benda), Kovářík 8, Zeman 6 (76. Matuna) – Rydval 8