9.mistrovské utkání – muži

Sokol Doubí – Sokol Ruprechtice 2:3 (1:2)
V sobotu hostili notně oslabení domácí v derby tým z Ruprechtic. V 6. minutě mají domácí první velkou šanci, to Herkner pěkně přenese hru na Zemana, který jde sám na branku, hostující gólman Holub však dobře vyběhne a domácí hráč ho pouze nastřelí. Hosté to poprvé zkouší v 9. minutě Vrtalem, s jehož střelou si v pohodě poradil Jirák. Ve 12. minutě hlavičkuje po rohu Kabát, Holub však dokázal míč vyrazit nad břevno. A tak udeřilo na druhé straně, ve 20. minutě překonali hosté ofsajdovou past domácích a Hořák se řítil od půlky ze strany sám na domácí branku, ve vápně ještě zasekl Suchomelovi a trochu se štěstím překonal „Špenáta“ Jiráka 0:1. Domácí jsou opaření a v 26. minutě inkasují podruhé, to Průcha rozehraje trestný kop z půlky, Kabát neuhlídá Antoše, který předkládá před prázdnou branku míč Morávkovi 0:2. Domácí reagují téměř okamžitě, ve 28. minutě promění přihrávku Kováříka důrazný Herkner 1:2. Do konce poločasu se již nic nestane a tak si hosté do kabin odnáší vedení.
Druhý poločas začne šancí domácího týmu. To Kovářík signálem z rohového kopu nalezne hlavu Suchomela a jen reflexivní zákrok Holuba neznamená vyrovnání. V 55. minutě přijde klíčový okamžik zápasu, Kovářík je u hostujícího vápna faulován, rozhodčí však nezapískal a tak rodící se hostující brejk musí faulem zastavit kapitán Suchomel. Následuje žlutá karta a trestný kop ze dvaceti metrů. K míči si stoupne Průcha a nechytatelnou dělovkou přes zeď pod břevno získává hostům opět dvoubrankové vedení 1:3. Domácí se snaží, ale do vyložených šancí se nedostávají. V 72. minutě je po druhé žluté kartě vyloučen hostující stopér Neumann a domácí hrají přesilovku. Bohužel v křečovitě hrající domácí nemohou na dobře bránící hosty najít recept. Až v 90. minutě má na hlavě snížení domácí Matuna, ale míč před prázdnou brankou netrefil. V 92. minutě Šimek nalezne pěknou průnikovou přihrávkou Herknera, který s přehledem překonal vybíhajícího Holuba a uzavřel účet utkání 2:3.
Milan Bláha (trenér domácího týmu): Nejsme v dobrém rozpoložení, herně nám to nejde, navíc nám dnes chybělo hned několik hráčů. Chtěli jsme hlavně bojovat, poctivě bránit a být nebezpeční z brejků a standartních situací. Bohužel jsme hned ze začátku utkání neproměnili vyloženou šanci, která by utkání poslala úplně jiným směrem. Naopak pak jsme soupeře nechali dvakrát lacině skórovat po našich chybách. Pak už to bylo těžké, kluci to nezabalili, snažili se, ale naše herní kvalita dnes nebyla dostatečná. Musíme se dát trochu dohromady a snažit se závěr soutěže důstojně dohrát, i když víme, že to bude hodně složité. Příští týden nás čeká další derby, tentokrát v Pavlovicích proti rozjetým vojákům. Říká se, že derby nemá favorita, tentokrát jím však jistě bude domácí tým. My se budeme snažit podat bojovný výkon a být domácím důstojným soupeřem. Uvidíme, na co to bude stačit.
Br.: 28., 92. Herkner – 20. Hořák, 26. Morávek, 56. Průcha
Rozhodčí: Frýda – Maruška, Ďuriš (dobrý výkon) Delegát: Mazánek
ŽK: 2:3 (Suchomel, Kovářík)
ČK: 0:1 (72. Neumann)