8.mistrovské utkání – muži

Sokol Rovensko p. Troskami – Sokol Doubí 3:1 (1:0)

V sobutu jsme zajížděli na pěkné hriště rozjetého Rovenska, které se nacházelo na druhé pozici v tabulce a favorit utkání byl tedy domácí tým. Ten také hned od začátku utkání diktoval tempo hry a hosté se museli bránit. do poločasu však domácí vstřelili jen jeden gól a to ve 32. minutě, to se uprostřed hřiště nechal přetlačit Beneš, domácí hráč přešel i přes nedůrazného Bendu a vyzval ke skórování Lukáše Malýho, který se trefil přesně k tyči 1:0. Domácí náskok mohl být i výraznější, ale dvakrát svůj tým podržel gólman Jirák. Hosté se k ohrožení branky domácího brankáře Prokopce za první poločas prakticky nedostali. Za zmínku stojí snad jen hlavička Herknera po centru Rydvala, která šla nad branku.
Do druhého poločasu hosté nastoupili s cílem, něco s výsledkem udělat. A to také udělali, ve 47. minutě nechali hodně prostoru domácímu Krejčíkovi, který přesně nacentroval a volný Koubek hlavičkoval přesně pod břevno 2:0. V 54. minutě nedokáží hosté od bránit autové vhazování a Koubek si to maže sám na Jiráka, kterého pak mazácky přehodí 3:0. Hosté se připomenou jen střelou Rydvala, kterou Prokopec s námahou vyrazil na tyč. Když se zdá, že je utkání rozhodnuté, přijde v 70. minutě zkrat domácího gólmana Prokopce, který chytne míč před vápnem před dotírajícím Herknerem. Následuje jasná červená karta, do brány musí hráč z pole Bakeš a hosté mají k dispozici trestný kop z ideální pozice. Kovářík však nastřelil pouze zeď. Od této chvíle mají hosté jednoznačnou převahu a domácí se prakticky jen brání a odkopávají míče. Snížení přijde v 78. minutě, to Herkner a Kovářík rozehrají nakrátko rohový kop a centr druhého jmenovaného uklízí hlavou do sítě volný Urban 3:1. O minutku později mají hosté další šanci Hájkem, který však vhodný moment ke střele prováhal. Pak přijde ostrý skluz domácího Koubka na Hájka a měla přijít jasná druhá žlutá karta pro domácího hráče. Tu však sudí neuděluje a od této chvíle se mu utkání naprosto vymknulo z rukou.  V 85. minutě nesmyslně zajede do hostujícího Hájka domácí kapitán Vítek. V následné strkanici postrčí Vítka hostující Rydval a dostává červenou kartu. Domácí Vítek dostává za ostrý skluz k překvapení hostující lavičky jen žlutou kartu. Emoce jsou opravdu velké a hostující trenér Sulo si to jde se sudím vyříkat až na hřiště a inkasuje žlutou kartu. Další žlutou vidí i protestující Jirák. Utkání za bouřlivé atmosféry spěje ke konci, hosté se snaží ještě výsledek korigovat, ale domácí obrana pracuje dobře. Když už hosté domácí obranu překonají, podrží je pomezní Vydra, který mává neexistující postavení mimo hru. Utkání končí, domácí si připisují další tři body a upevňují si druhou příčku v tabulce.
Milan Bláha (trenér Sokol Doubí): Nejsem spokojený s naším výkonem. Domácí prostě chtěli víc a zaslouženě vyhráli. Rozhodčí utkání jednoznačně ovlivnil. Domácí měli dohrávat v osmi hráčích, ale tři góly nám nedali sudí, ale domácí hráči. Dnes mě zklamal výkon našich klíčových hráčů. Kovářík zápas odchodil, Rydval se nechal zbytečně vyloučit, Hájek neefektivně „drbal“ a ihned po snížení neproměnil velkou šanci a konečně obrana dirigovaná kapitánem Suchomelem třikrát inkasovala. Musíme se připravit na příští týden, kdy hostíme v derby tým z Ruprechtic. Rupre mají dobrou formu a my na ně neumíme, musíme do hry přidat aspekty, které nám i dnes chyběli a to vůli a bojovnost, pak máme šanci nějaké body urvat.

Br.: 47., 54. Koubek, 32. Malý – 78. Urban

Rozhodčí: Zboroň – vydra, Vachek (posledních 20 minut skandální výkon) Delegát: Mrkáček

ŽK: 2:5 (Jirák, Sulo, Kovářík, Hájek, Suchomel)

ČK: 1:1 (70. Prokopec – 85. Rydval)