7.mistrovské utkání – muži

FK Krásná Studánka – Sokol Doubí 4:1 (1:1)
V sobotu dopoledne za pěkného počasí jsme zajížděli k derby do nedaleké Krásné Studánky. Úvod zápasu nenasvědčoval tomu, že si hosté uříznou pořádnou ostudu. Od začátku utkání drželi míč více na svých kopačkách a ve 14. minutě se dokonce dostali do vedení, to chtěl centrovat Vlach, ukopl se a míč skončil v bráně za zády překvapeného Vrábela 0:1. Hostům ale šťastný vstřelený gól spíše ublížil a bojující domácí začínali přebírat otěže zápasu. Vyrovnání přišlo ve 28. minutě, to za žlutou kartu fauloval před vápnem Kosiewicz, Novák střílel sice jen do zdi, ale vrácený míč před naší branku si nalezl volný Linhart a bezproblémů vyrovnal 1:1. Ve 33. minutě prošel mezi našimi hráči jako nůž máslem domácí Opočenský a šajtlí jen těsně minul branku Jiráka. Hostům se herně vůbec nedaří, kazí jednoduché přihrávky a v každém souboji jsou o dva kroky později než domácí. Ve 45. minutě je může spasit Kovařík, který se po střele Šimka zjevil v gólové pozici, domácí obránce mu však střelu do prázdné branky zablokuje na roh. Do kabin tak oba týmy míří za vyrovnaného stavu.
Hostům nepomůže ani důrazná poločasová promluva a stále předvádí otřesný výkon. V 58. minutě musel odstoupit zraněný Vlach a už tak děravá obrana hostů se definitivně zhroutila. V 61. minutě hlavičkuje úplně volný domácí hráč těsně vedle. V 67. minutě už domácí vedou, kdy se mezi stopery objevil Lang a svůj nájezd zakončil přesně 2:1. O minutu později jde opět domácí hráč sám na branku, tentokrát však nastřelil jen Jiráka. V 77. minutě domácí vyťukají hostující beky a Smolák rozhoduje utkání 3:1. Poslední hřebíček do rakve dostanou hosté v 90. minutě, kdy se téměř z nulového úuhlu trefil Jirousek 4:1. Utkání končí a domácí si zaslouženě připisují tři body.
Milan Bláha (trenér Sokol Doubí): Může se stát, že tým prohraje, ale ne po takovém výkonu. Domácím k výhře stačila jen bojovnost a nasazení. My se nezmohli prakticky na nic, za celý zápas jsme si nedokázali vypracovat vyloženou šanci. Jsem hodně zklamaný, takto už se nesmíme prezentovat. V týdnu si vše důkladně rozebereme a věřím, že na hřišti Rovenska, které má mimochodem na jaře velmi dobrou formu předvedeme o sto procent lepší výkon.
Br.: 28. Linhart, 67. Lang, 77. Smolák, 90. Jirousek – 14. Vlach
Rozhodčí: Kuriljak – Živnůstka, Matas (výborný výkon) Delegát: Skalický
ŽK: 3:5 (Kosiewicz, Hájek, Rydval, Herkner, Kovářík)
Sokol Doubí: Jirák 4 – Vlach 5 (58. Zeman 3), Kosiewicz 3, Suchomel 4, Jonáš 3 – Benda 3 (78. Matuna), Šimek 4 – Herkner 3 (85. Urban), Kovářík 4, Rydval 4 – Hájek 5