1. mistrovské utkání – jaro 2017

FK Přepeře – Sokol Doubí 4:0 (2:0)

V sobotu jsme zajíždeli do Lomnice n.Pop., kde nás přivítala krásná umělá tráva a domácí lídr soutěže z Přepeř.Hosté ve značně oslabené sestavě od začátku utkání chtěli hlavně poctivě bránit. Již ve třetí minutě však přichází centr od Petříka a náš bývalý hráč Martínek hlavou od tyče otevírá skóre zápasu 1:0. Domácí dál diktují tempo hry a hosté dobře brání v bloku, takže jsou k vidění spíše pokusy ze střední vzdálenosti (Peškar, O. Vlach), které míří mimo tři tyče, nebo je lapí Honza Jirák. Ve 37. minutě hosté inkasují podruhé, z pravé strany centruje Bína, pro balón si vybíhá Jirák, míč však podběhne a opět Martínek má snadnou pozici 2:0.
Druhý poločas začal dvěma obrovskýma šancema Martínka, které však výtečně zpacifikoval Jirák. Ve 48. minutě se poprvé dostávají ke slovu hosté, únik Rydvala však řeší včasným vyběhnutím Koudelka. Domácí mají stálou herní převahu, ale obrana hostů pracuje dobře a tak další branka je k vidění až v 67. minutě, to průnik Petříka zastavuje Beneš – dle názoru rozhodčího Jiráka nedovoleně a tak domácí budou zahrávat penaltu. Tu bezpečně proměňuje domácí kapitán Hrmo 3:0. V 71. minutě zahrávaji domácí rohový kop a nepokrytý vysoký stopér Vokáček hlavou navyšuje už na 4:0. V 81. minutě centruje do vápna domácích Zeman, míč si najde Rydval ale jeho střela jde mimo tři tyče. V 85. minutě se pěkně uvolní Petřík, je v ideální pozici, avšak jeho střelu vyráží Jirák na rohový kop. Utkání končí a domácí si připisují zasloužené tři body.
Ohlasy po utkání:
Milan Bláha (trenér Sokol Doubí): Z utkání jsme s kolegou Sulem měli obavy, jelikož nám vypadli tři opory ze základní sestavy. Trošku mě mrzí první dva inkasované góly po centrech. Z mého pohledu je musím zařadit do kategorie zbytečných gólů. Mohli jsme uhrát přijatelnější výsledek, ale to nic nemění na faktu, že domácí byli lepším týmem a vyhráli naprosto zaslouženě. My se soustředíme na příští týden, kdy nás čeká derby se Stráží nad Nisou a z tohoto zápasu bereme jen tři body. Tímto bych chtěl pozvat všechny příznivce našeho klubu!
Br.: 3., 37. Martínek, 67. Hrmo z pen., 71. Vokáček
Rozhodčí: Jirák – Blaschke, Horák (až na přísnou penaltu velmi dobrý výkon)
ŽK: 1:2 (Kosiewicz, Kovářík)
Sokol Doubí: Jirák 5 – Beneš 6, Kabát 6, Vlach 6, Jonáš 5 – Benda 5, Kosiewicz 5 (81. Urban) – Matuna 5 (69. Šimek 5), Kovářík 5, Rydval 5 – Zeman 5 (86. Jiří Štefan)
Připraveni ještě: Sulo, Jakub Štefan

Chyběli: Suchomel, Hájek, Herkner (zranění), P. Gruncl (práce), Zradička (dlouhodobé zranění)