6.přípravné utkání muži – zima 2017

Sokol Doubí – FK Pěnčín 3:4 (1:1)
Již šesté přátelské utkání sehráli v sobotu za pěkného počasí domácí fotbalisté. Soupeřem jim byl FK Pěnčín, čtvrtý tým I. B třídy. Domácí v prvním poločase nepůsobili jako tým, který hraje o soutěž výš a tak se hrál vcelku vyrovnaný, chodící fotbal. Druhý poločas přinesl změnu, domácí hráli ještě hůř a po svých chybách nabízeli hostům brankové příležitosti, kteří celkem třikrát nabídkou nepohrdli.
Sled branek:
27. min – dlouhý pas Kováříka propadl až k Herknerovi, který byl v koncovce přesný a přehodil brankáře 1:0
45. min – překvapivá, jemně tečovaná střela z 20 metrů končí u přední tyče domácí branky 1:1
53. min – únik Rydvala, jehož zblokovaný centr  doputuje až na hlavu Herkyho, který domácí posílá do vedení 2:1
54. min – Ihned z rozehrávky hosté vyrovnávaji, když využijí absolutní nekoncentraci v domácích řadách 2:2
63. min – Kovářík na polovině hřiště ztrácí míč a hosté rýchlý brejk využijí 2:3
67. min – únik hostujícíh hráče po levé straně, přihrávka pod sebe a hosté vedou už 2:4
90. min – domácí korigují stav v závěru utkání, Vlach otře trestný kop o zeď a míč končí za zády bezmocného Semenského 3:4
Milan Bláha (trenér domácího celku): Dnes jsme zahráli hluboko pod své možnosti. Neběhali jsme, chyběla kvalita, jak směrem do útoku, tak i do obrany. Takhle prostě hrát nemůžeme. Do začátku mistrovských utkání musíme kádr ještě doplnit, jelikož kádr je hrozně úzký a chybí konkurence. Další utkání sehrajeme ve čtvrtek od 18h v Českém Dubu se Sportingem Mladá Boleslav.
Br.: 27., 53. Herkner, 90. Vlach
Sokol Doubí: Jirák (46. Sulo) – Beneš, Kabát, Kosiewicz, Vlach – Matuna (46. P. Gruncl), Benda (70. Jonáš), Kovářík, Rydval – Zeman, Herkner
chyběli: Suchomel (zranění), Urban (práce), Hájek (osobní důvody), Zradička (dlouhodobé zranění)
Pozn.: V týdnu došlo k přestupu Martina Nováka do týmu TJ Doksy (krajský přebor), Martinovi děkujeme za odvedené služby, a v novém angažmá mu přejeme hodně štěstí. Na spadnutí je také přestup Tomáše Gruncla do Stráže nad Nisou. Naopak tento týden by se mělo dotáhnout působení Lukáše Vlacha v našem týmu ze sousedního Vesce.