Mladší žáci – 13.mistrovské utkání

FK Mníšek – TJ Sokol Doubí 2:9 (0:6)

Poslední zápas podzimní části čekal mladší žáky Doubí v Mníšku. Tam je přivítalo mrazivé počasí, za kterého nikdo nechtěl stát na střídačce. Utkání začalo svižně dvěma nečekanými akcemi domácích, kteří zkoušeli vystrašit nového brankáře v brance Doubí, Jonyho Chovana, střelami zdáli, naštěstí mířili nad. Odpověď přišla rychle. Ve čtvrté minutě byl blízko své premiérové brance Dominik Hejzlar, míč orazítkoval spodní část břevna, možnái rozvlnil síť, ale jako gól se počítala až dorážka Lukyho Kováře, který si počkal na odražený míč – 0:1. Střely zdáli byly pro toto utkání příznačné – po Péťově neúspěšné střele téměř přes celé hřiště zamířil v 8. minutě Maty Jíra přesně k tyči a jeho přízemní rána znamenala navýšení skóre na 0:2. Maty to dál zkoušel zdáli ze hry i z volného přímého kopu, ale další trefu přidal druhý ze stoperské dvojice, Maty Oppolzer ve 12. minutě, opět prudkou střelou zdáli – 0:3. O minutu později se premiérového gólu přece jen dočkal Dominik, když zblízka dorážel k tyči na 0:4. Pak několikrát zahrozili i domácí po levém křídle, ale vždy narazili na pozorného, běhavého Vojtu Janů, který vyšší a hmotnější protihráče vždy dokázal vytlačit za autovou čáru. Ve 20. minutě rozjel Máťa Blažek útočnou akci, nahrál Péťovi a ten už jen míč naservíroval před prázdnou bránu Lukymu a ten se v takových případech nemýlí – 0:5. Lukymu patřil i konec poločasu, když po nahrávce Tomíka Blažka ve 28. minutě vyzrál na brankáře, mazácky ho nechal lehnout, obešel ho a hattrick byl na světě – 0:6.

Po přestávce se opět ozvali domácí, kteří se nevzdávali, urputně bránili a občas i zahrozili střelami zdáli. Stejně tak to zkoušel Péťa Kukla, kterému jen břevno překazilo radost z gólu. Ve 39. minutě se už Péťa konečně mohl radovat, když mu na 0:7 nahrál Honza Klajl. Z gólu se ve 41. minutě radoval i Filip Stránský, když střílel na zadní tyč, brankář jeho ránu vystihl, na míč si i sáhl, ale vyrazit ho už nedokázal – 0:8. Vzápětí domácí snížili na 1:8. Ve 45. minutě opět úřadoval Luky Kovář a zvyšoval na 1:9. Chvíli poté se musel předvést i Jony v brance Doubí, když sice předvedl krásný zákrok, ale domácí odražený míč procpali do sítě – 2:9. Další šanci domácích úspěšně zhatil Jony, a skóre zápasu se tak už nezměnilo. Utkání moc fotbalové krásy nepřineslo. Soupeř sice nepříliš systematicky, zato urputně bránil v hroznu, čemuž napomáhaly i menší rozměry hřiště. Hráči Doubí, lační po zápisu do tabulky střelců, často rezignovali na kombinace, když byli prakticky neustále obklopeni několika hráči soupeře, a hojně stříleli zdáli. Kromě tří bodů přinesl zápas i pár pozitiv. Jony se jako brankář osvědčil, Vojta Janů odehrál snad své nejlepší utkání sezóny, dařilo se ostříleným šutérům i svátečním střelcům. Mrazivé počasí si navíc vynutilo rychlá střídání, díky čemuž si hráči vyzkoušeli několik postů.

SESTAVA:  JonyChovan –Máťa Blažek, Maty Jíra, Maty Oppolzer,Vojta Janů–Honza Klajl, Tom Blažek, Dominik Hejzlar–Filip Stránský, Lukáš Kovář, Péťa Kukla.

TRENÉŘI: Eva Klajlová, Jiří Hanuš.

BRANKY: 45. Ptaček Šimon, 48. Průša Ondřej – 4. Kovář Lukáš, 8. Jíra Matyáš, 12. Oppolzer Matyáš, 13. Hejzlar Dominik, 20. Kovář Lukáš, 28. Kovář Lukáš, 39. Kukla Petr, 41. Stránský Filip, 45. Kovář Lukáš

Podzimní část sezóny máme za sebou. Jsme na třetím místě s čtyřbodovým mankem na lídra tabulky a tři body nám chybí na druhý tým. Před čtvrtými Vratislavicemi máme čtyřbodový náskok. Ze všech týmů máme nejnižší počet obdržených gólů (18), za což patří velký dík brankářům a pozorné obraně. Hlavně bilance domácích utkání lahodí oku – 37 gólů jsme dali, 4 dostali.Fotbal sice není jen o gólech, ale góly rozhodují, tak trochu gólové statistiky: Tabulku střelců vede s přehledem Luky Kovář (26 gólů), čímž se dostal na 4. místo v celkové tabulce přeboru. Lukyho následuje Péťa Kukla s 13 góly a Honza Klajl s 6 góly. Mezi čtyř- a třígólovými střelci najdeme záložníky a útočníky, od kterých se střílení gólů čeká (Tom Blažek, Filip Stránský, Štěpán Lubas, Roman Štrougal), ale i hráče, kteří zjevně stíhají bránit i střílet góly (Maty Oppolzer a Maty Jíra). Právě od obránců padly snad nejkrásnější góly (Tomík Kovář proti Osečné, Maty Jíra z přímého kopu proti Frýdlantu, Maty Oppolzer proti Mníšku). Mezi třígólové střelce se zapsal i brankář Míša Šedivý.Sice všechny podzimní víkendy padly na zápasy, ale kdo kluky viděl hrát, nelitoval. Kluci svým výkonem a radostí ze hry připravili hodně dobré nálady i trenérům a fanouškům.

Míšo, Máťo, Jony, Maty a Maty, Tome a Tomíku, Vojto, Honzo, Dominiku, Štěpáne, Filipe, Luky, Péťo, Romčo, Davide, Ondro,

DĚKUJEME!

Velký dík patří trenérům, kteří svůj volný čas tráví s našimi dětmi a občas s nimi zažívají i infarktové situace. Děkujeme panu Lubasovi, trenérovi brankářů, týmovému psychologovi a reportérovi, na jehož články se děti i rodiče vždy moc těší a hlavně děti se přímo třesou, jestli o nich napíše něco hezkého.

A v neposlední řadě díky všem rodičům, babičkám a dědečkům, bráchům a ségrám, tedy fanouškům, řidičům, sponzorům, psychologům a svačinářkám.