Muži – 13.mistrovské utkání

FK Velké Hamry B – Sokol Doubí 1:2 (0:2)

V posledním zápase podzimní části jsme zajížděli na pěkně připravený trávník do Velkých Hamrů. Domácí rezerva nastoupila hned s několika hráči z A týmu (Linka,Dorničák,Mätzelt,Mihálik,Dědek) a byla proti oslabeným hostům favoritem. Již v 1. minutě však zahrozili hosté, Rydval utekl domácím obráncům, jeho střelu dokázal domácí brankář Štětkař vyrazit pouze nad sebe a dorážející Hájek hlavou o kousek minul prázdnou branku! Domácí pak drželi míč a měli herní převahu, obrana dirigovaná výborně hrajícím Suchomelem však pracovala spolehlivě. V 15. minutě se dostal do úniku Zeman, jeho centr nedokázala domácí obrana odvrátit, míče se zmocnil Kovářík, obtočil se kolem obránce a střelou na zadní tyč poslal hosty de vedení 0:1. Domácí ještě zvýšili tempo a měli několik nebezpečných situací,které musel řešit „Nestor“ Peter Sulo v hostující brance. Z ničeho nic za kombinovali Kovářík s Hájkem, který postupoval od půlky úplně sám na brankáře, v zakončení se rozhodl pro kličku, kterou gólman Štětkař vystihl a vytlačil našeho kanonýra z palebné pozice. To byla velká škoda! Domácí kontrovali o minutku později, kdy Linka ve velké šanci střílel těsně vedle. Hosté měli velmi nebezpečné brejky, které domácí obrana nedokázala zachytávat. Jeden takový hosté předvedli ve 45. minutě, to Rydval s Kováříkem narážečkou vyšachovali domácí obránce a hosté se hnali čtyří (!!!) sami na brankáře. Zakončení vzal na sebe Rydvy a hosté překvapivě, ale zaslouženě vedli 0:2.
Druhý poločas zahájili domácí očekávaným tlakem, do vyložených šancí se však nedostávali. Naopak hosté stále hrozili z brejků, které většinou táhnul neúnavný Rydval. Velkou šanci v 64. minutě spálil právě Rydvy, který v úniku pouze nastřelil nohy gólmana Štětkaře. Tlak domácích se stupňoval, hostující obrana však odolávala i za cenu rohových kopů, kterých domácí kopali opravdu hodně a byli z nich velmi nebezpeční. Domácí se mohli vrátit do hry v 74. minutě, to v rohu vápna trochu zbytečně fauloval Kosiewicz a domácí dostali výhodu pokutového kopu. K němu se postavil domácí špílmachr Linka, nestárnoucí Peter Sulo však vystihl směr jeho střely a dokázal míč vyrazit na rohový kop !!!! To byl klíčový moment celého utkání. Hosté pak můžou utkání definitivně rozhodnout, ale Hájek ani Zradička nebyli v koncovce přesní. Domácím se podaří snížit v 78. minutě, to se z 20. metrů opřel do
míče Dědek a jeho pěkná střela končí u pravé tyče bezmocného Sula. Nervózní domácí se ženou za vyrovnáním, hlavně bratři Prouskové dávají průchod svému intelektu a nadávají sami sobě, svým spoluhráčům, rozhodčím, hostujícím hráčům a možná i nějaké paní, která šla kolem vyvenčit psa. Velkou šanci na vyrovnání mají domácí v 90. minutě, za již překonaného Sula však zachraňuje ve skluzu kapitán Suchomel a míč z brankové čáry vykopává. Utkání končí, hosté se radují z vítězství a bratrské duo Prousek si to jde vyřídit s rozhodčími, z čehož pramení červená karta pro jednoho, možná oba, těžko říci.
Milan Bláha (trenér Sokol Doubí): Hráli jsme přesně to, co jsme si řekli. Z obranného bloku jsme vyráželi do rychlích protiútoků a měli jsme vstřelit více jak dvě branky. Kluci dnes zaslouží pochvalu, jsou to velmi cenné tři body, domácí byli posílení z A týmu, nám naopak někteří hráči chyběli. Škoda, že podzimní část končí, z posledních čtyř zápasů jsme udělali deset bodů a konečně jsme se usadili v první polovině tabulky.
Br.: 78. Dědek – 15. Kovářík, 45. Rydval
Rozhodčí: Frýda – Čurda, Kvítek  Delegát: Horáček  (velmi dobrý výkon)
ŽK: Novák, Suchomel, Kosiewicz
ČK: 1:0 (po skončení zápasu V. Prousek)