Muži – 12.mistrovské utkání

Sokol Doubí – FK Košťálov 3:1 (0:1)

V posledním podzimním domácím zápase jsme hostili loňského účastníka krajského přeboru FK Košťálov. Domácí nutně potřebovali vyhrát, aby měli klidnou zimu bez sestupových starostí. Úvod zápasu také jednoznačně patřil domácím hráčům, v 7. minutě Kovářík uvolnil Rydvala, který ze strany postupoval sám na branku, jeho střelu však dokázal hostující gólman špičkou nohy vyrazit na rohový kop. Ve 14. minutě mají domácí další obrovskou šanci, to dlouhý míč propadne za hostující obranu a Hájek upaluje sám na branku, jeho zakončení však trestuhodně končí mimo branku! Hra se potom srovná a odehrává se většinou ve středu hřiště. Ve 32. minutě musí svou kvalitu prokázat domácí brankář Jirák, který šanci hostujícího týmu dokáže vyrazit na rohový kop. Z něho však už nekrytý Cerman nemá problém hlavou otevřít skóre 0:1. Domácí mohou ihned odpovědět, po rozehrávce se na pravém křídle dostal k centru Herkner, jeho míč si na malém vápně našel Rydval a jen reflexní zákrok gólmana Machačného ochránil hosty od pohromy. Další obrovskou šanci má v 35. minutě Kosiewicz, který však nebyl v koncovce dostatečně důrazný a hostující obránce stihl vykopnout míč z prázdné branky. Poločas tedy domácí prohrávají 0:1.
Domácí po důrazné domluvě v kabině na začátku druhého poločasu na hosty doslova vlétnou, a hosté prakticky jen odkopávají míče. Domácí mají velký tlak, ale do vyložených šancí se nemohou dostat. A tak v 64. minutě mohlo udeřit na druhé straně, to chybuje kapitán Suchomel a hosté se řítí do velké šance, kterou dokáže uhasit výborným zákrokem Jirák, to byl možná klíčový moment celého utkání. Domácí stále útočí, v 67. minutě pálí Rydval, bohužel jen do boční sítě. Vyrovnat se domácím daří v 71. minutě, to hosté odvrátí rohový kop pouze ke Kováříkovi, jeho vrácený míč prodlužuje na zadní tyč Suchomel, kde ho s pomocí břevna posílá do sítě Kosiewicz 1:1. Domácí se i po vyrovnání ženou do útoku, v 75. minutě se v ideální pozici zjevil Herkner, pálil však hodně nad branku. V 76. minutě domácí otáčí skóre, to po rychlé akci Kosiewicz přesně nacentruje na hlavu Hájka, který opět s pomocí břevna posílá domácí zaslouženě do vedení 2:1. Hosté nemají sílu na zvrat a tak stále útočí domácí, kteří chtějí přidat pojistku, v 78. minutě předvede svou typickou akci Rydval, jeho střílený centr však před prázdnou brankou minul domácí kanonýr Hájek. V 81. minutě si Hájek může spravit chuť, jeho střela po ideální přihrávce Zradičky však míří mimo branku. V 88. minutě je v obrovské šanci domácí Herkner, ten obejde i brankáře, míč mu ale na poslední chvíli vykopne čistým skluzem hostující obránce. Pojistku tak domácí přidají až v 90. minutě, to důrazný Matuna vybojuje míč pro Rydvala, který si tentokrát v koncovce počínal zkušeně 3:1. Domácí se tak v posledním podzimním domácím zápasem rozloučili s „doubským peršánem“ důležitou výhrou
Milan Bláha (trenér domácího týmu):
Dnes  to pro nás byl velmi důležitý zápas, který jsme nakonec zvládli. Zbytečně jsme si ale zápas zkomplikovali, v úvodní čtvrthodince jsme měli dát dvě branky a byl klid. Naopak zbytečně inkasujeme z rohu gól od nejlepšího hráče hostů Cermana na kterého byli hráči před utkáním speciálně upozornění. Jsem rád, že kluci ukázali ve druhém poločase charakter, soupeře jasně přehráli a nakonec dali tři branky. V posledním podzimním zápase zajíždíme v neděli do Velkých Hamrů, kde se pokusíme nějaký ten bod uhrát.
Br.: 71. Kosiewicz, 76. Hájek, 90. Rydval – 32. Cerman
Rozhodčí: Urbánek – Dvořák, Vachek (všichni celkem v pohodě)
ŽK: Hájek, Herkner, Kosiewicz
Sokol Doubí: Jirák 6 – Beneš 6, Suchomel (c) 6, Kabát 6, Kosiewicz 6 – Novák 7 (90. Matuna), Kovářík 6 – Zeman 4 (46. Zradička 5), Hájek 6, Rydval 6 – Herkner 5 (83. Benda)