Mladší žáci – 11.mistrovské utkání

TJ Spartak Chrastava – TJ Sokol Doubí 4:2 (1:1)

Mladší žáky Doubí dnes čekal jedenáctý zápas sezóny, a to v Chrastavě. Tabulkově slabší soupeř je však nepříjemně překvapil. Už ve čtvrté minutě domácí zahrozili, to ale ještě stihl Jony Chovan instinktivně odhlavičkovat za sebe nad bránu. Ale už za chvíli přišel první gól – brankář Máťa Blažek na kluzkém terénu nedůrazně vyrazil míč, ten se kutálel po brankové čáře a snad se i za ni dokutálel. To se už nikdy nikdo nedozví, ale každopádně gól platil. 1:0. Domácí byli namlsaní a už v 6. minutě vyzkoušeli svou zjevně nejsilnější zbraň – střelu zdáli. Už už to vypadalo, že útočník Chrastavy našeho brankáře pře lobuje, ale rána šla naštěstí nad bránu. Pak už se osmělili i naši útočníci. Filip Stránský pálil ale jen do brankáře, Luky Kovář do vnější sítě. Domácí se nechtěli spokojit s jednobrankovým vedením. Ve 12. minutě přešel útočník Chrastavy čtyři naše bránící hráče a šel sám na brankáře, ale Máťa Blažek naštěstí vyrazil na roh. V 16. minutě měl vyrovnání na kopačce Tomík Blažek, když ho v pokutovém území krásně našel přímý volný kop Matyho Jíry. Tomíkovi ale padl míč na holeň, takže nedokázal přesně zacílit a míč šel těsně vedle. Po dalších neúspěšných pokusech Péti Kukly a Matyho Jíry jsme konečně prolomili střeleckou smůlu. Notně tomu pomohl domácí brankář, který rozehrál přímo na Lukyho Kováře a ten se nemýlil. Po zbytek poločasu se hra přelévala z jedné strany na druhou. Chrastavským se opakovaně dařilo jít do brejků, ale brankář Máťa Blažek vždy instinktivně vykopl. Ve 30. minutě zahrozili i naši, když se Roman Štrougal pohotově otočil v pokutovém území, ale trefil jen brankáře. Jony Chovan sice výborně kopnutým rohem překonal brankáře, ale obránce domácích ránu vyhlavičkoval téměř z brankové čáry.

Druhý poločas Doubí začalo aktivně – Máťa Blažek výborně rozehrál na Péťu Kuklu, který sice utekl obráncům, ale vyběhnuvšího brankáře domácích nepřekonal. Další hezkou akci založil Tomík Blažek, nahrál Romanovi Štrougalovi, ale ten mířil nad. Snad největší šanci měl Luky Kovář ve 36. minutě, když šel sám na brankáře, ale akci překazil hvizd rozhodčího. Prý útočný faul. Další šance měl Štěpán Lubas a Tomík Kovář, ale nedůrazné střely brankář domácích hravě zneškodnil. Nedáš, dostaneš. Ve 40. minutě přišla rána jako z děla a trefila šibenici u vzdálenější tyče. 2:1. Nutno sportovně poznamenat, že rána to byla výstavní. Hra se opět přelévala z jedné strany na druhou, Chrastava hrozila zejména zdáli, Doubí se spíš snažilo kombinovat. Z jedné kombinace přišlo i vyrovnání – ve 49. minutě se ve skrumáži v pokutovém území nejlépe zorientoval Roman Štrougal a po teči domácího obránce skóroval. Gól je však evidován jako vlastní. Další pohlednou kombinaci založil Tomík Blažek, když utekl po pravém křídle a ideálně nahrál do běhu Péťovi Kuklovi, ale Péťa trefil jen brankáře. Za chvíli si Péťa akci zopakoval, ale opět mířil do brankáře. Urvat tři body ale chtěla i Chrastava. V 55. minutě opět vyšel chrastavským brejk, brankář Máťa Blažek musel vyběhnout daleko za pokutové území a míč naštěstí zasáhl nohou a odkopl ho do bezpečí. Chrastava asi pochopila, že po zemi zblízka to nepůjde, tak se vrátila ke střelám zdáli do šibenice – 59. minuta 3:2. Gól padl po neodpískaném ofsajdu. O remízu se ještě pokusil Filip Stránský, ale opět jen pálil do brankáře. Nervozita konce zápasu tak přinesla další gól Chrastavy, když v 60. minutě upravili opět střelou do šibenice na konečných 4:2.

První prohra sezóny je tu. Doubí může mít výhrady k výkonu rozhodčího, ale nutno podotknout, že toto utkání se opravdu nepovedlo. Stopeři Maty a Maty se mohli uběhat, ale chrastavští útočníci opakovaně utíkali naší obraně – šli šestkrát do samostatného úniku, který zakončili střelou, tým v těchto situacích naštěstí podržel brankář Máťa Blažek. Našim se brejky nedařily, už za půlící čárou je o míč obvykle obrala obrana domácích. Drtivá většina našich střel pak šla přímo brankáři do koše nebo se pomalu kutálela po zemi a brankáře nemohla překvapit.

Buďme vděčni za všechny naše chyby a poučme se z nich. Kéž by další utkání přineslo víc radosti ze hry i z výsledku.

SESTAVA: Máťa Blažek – Jony Chovan, Vojta Janů, Maty Jíra, Maty Oppolzer, Tom Kovář – Štěpán Lubas, Roman Štrougal, Honza Klajl – Filip Stránský, Lukáš Kovář, Tom Blažek, Péťa Kukla.

TRENÉŘI: Eva Klajlová, Jiří Hanuš.

BRANKY: 21. Luky Kovář, 49. vlastní (asistence Roman Štrougal)