Muži – 11.mistrovské utkání

Sokol Rynoltice – Sokol Doubí 4:4 (2:2)

V sobotním deštivém odpoledni jsme zavítali na hřiště Sokolu Rynoltice. Domácí byli před zápasem favoriti, jelikož kvalitně posílili (Čeřovský, Trnka oba návrat z NDR), naopak hosté přijeli výrazně oslabeni (Kovařík, Zradička, Herkner). Úvod zápasu však byl pro domácí šokující, již v první minutě rozjel akci Rydval, našel Zemana a ten nadvakrát překonal Vacka v domácí svatyni 0:1. Na vyrovnání se nečekalo dlouho, v 6. minutě musí hostující obrana faulovat za ŽK těsně před vápnem a následný trestný kop posílá parádně přes zeď do šibenice Tomáš Kotek 1:1 – hezký fotbalový moment. Branko stroj pokračuje, v 10. minutě hosté dobře nepokryjí dlouhý aut a důrazný Kopic posílá domácí do vedení 2:1. Ihned z rozehry však vymyslí Novák kolmici na Hájka a ten ač tísněn pěkným lobem přehazuje Vacka 2:2! Hra pokračuje za mírné převahy domácích a Jirák musí několikrát předvést své kvality. Hosté se připomenou těsně před koncem poločasu, nejprve střela Hájka olízne tyč a ve 45. minutě kope Rydval trestný kop a po jeho centru do vápna se ve 100% šanci ocitl Suchomel, bohužel jen nastřelil nohy ležícího Vacka. Hráči tak odcházeli do kabin za výrazného deště a nerozhodného výsledku.
Druhý poločas zahájí domácí aktivně, ale v 50. minutě vyráží do brejku hosté, to Benda krásně uvolní Rydvala, který postupuje sám na branku, v zakončení si počíná zkušeně a podél Vacka posílá hosty do vedení 2:3. Domácí mají herní převahu, ale do vyložených šancí se nedostávají, naopak hosté spoléhají na brejky, které mají velmi nebezpečné a jeden takový promění v 67. minutě, to hostující obraně utekl Rydval a jeho střílený centr pohotově tečuje do branky dobře hrající mladíček Benda 2:4! Domácí se však ihned vrací zpět do hry, to v 69. minutě hostující obrana odvrátí rohový kop, přichází vrácený centr do vápna, Zeidler vyhraje klíčový hlavičkový souboj a Trnka už hlavičkuje do prázdné branky 3:4. Domácí se ženou za vyrovnáním, ale hostující hráči bojujou a domácí se do šancí nemohou dostat. Když už to vypadá na tříbodový import do Doubí, vezme osud utkání do svých rukou sudí K. Kowalík a v 90. minutě předvede klasický zářez. Domácí centrují do vápna, míč odvrací Kosiewicz a i k údivu některých domácích hráčů píská Kowalík pokutový kop. Prej za ruku…. Dlouho se nehraje a protestuje, uklidňovat hráče musí dokonce i pomezní rozhodčí. Penaltu proměnil s přehledem Tomáš Kotek a zajistil domácím bod. Utkání je pak ihned ukončeno.
Mian Bláha (trenér Sokola Doubí):
Škoda no, dnes jsme byli třem bodům opravdu blízko, bohužel sudí Kowalík měl asi vsazenej kříž a udělal ze sebe šaška. Bod je vzhledem k průběhu utkání pro oba týmy zasloužený. Klukům musím poděkovat, utkání na těžkém terénu a v hrozném počasí odbojovali. Pochválit musím všechny, nejvíce mladíčka Bendu, Nováka, Hájka a stabilní oporu Kubu Rydvala. V příštím týdnu doma hostíme Košťálov, který v posledních kolech podává výborné výkony. I přesto je naším jednoznačným cílem vítězství.
Br.: 6., 90. z pen. T. Kotek, 10. Kopic, 69. Trnka – 1. Zeman, 11. Hájek, 50. Rydval, 67. Benda
Rozhodčí: Kowalik – Kvítek, Švajdler  Delegát: Milner (hlavní Kowalik komickej)
ŽK: Beneš, Suchomel, Rydval
Sokol Doubí: Jirák 5 – Beneš 5, Kabát 5, Suchomel 6, Kosiewicz 5 – Novák 7, Urban 5 – Zeman 6 (86. T. Gruncl), Benda 7 (90. Matuna), Rydval 8 – Hájek 7