Muži – 10.mistrovské utkání

Sokol Doubí – SK VTJ Rapid Liberec 4:1 (2:0)
V sobotu jsme v našem areálu hostili v derby vojáky, tedy tým VTJ Rapid Liberec. Od úvodních minut měli fotbalovější domácí územní převahu a první šanci si vypracují v 6. minutě, to střelu Kováříka vyráží Dvorský na rohový kop. Úvodní branka přichází v 17. minutě, pěkný pas Kovyho na kanonýra Hájka, který si v koncovce věděl rady 1:0. O dvě minutky později předvedou domácí rychlou křídelní akci, na jejímž konci je ve skluzu zakončující Herkner, který však míří jen vedle tyče. Hosté se připomenou v 21. minutě, po trestném kopu hlavičkuje hostující hráč nad branku Jiráka. Další pěknou křídelní akci předvedou domácí ve 25. minutě, to parádní přihrávku Rydvala přetavuje ve druhou branku Ondra Herkner 2:0. Hosté se k ničemu nemohou dostat, hrozí prakticky jen z rohových kopů, či dlouhých autů, ale domácí obrana dnes pracuje spolehlivě a žádnou  vyloženou šanci si hosté nedokážou vypracovat. Naopak domácí mohou další branku přidat ve 33. minutě, Rydvy však s gólmanem Dvorským přehodil i branku. Další gól do šatny mohou domácí přidat ve 45. minutě, to utěšená střela Hájka končí na břevně! Domácí tak v poločase naprosto zaslouženě vedli o dvě branky.
Úvod druhého poločasu začali domácí opět aktivně, 47. minuta, křídelní akce, přihrávka Zemana na Hájek, ten v dobré pozici branku Dvorského přestřeluje. 56. minuta, ojedinělá útočná akce hostů a je sníženo, to nejprve Suchomel špatně odkopl míč, následně bývalý hráč Doubí Cverčko obchází Kosiewicze a následný pěkný centr do vápna posílá na zadní tyči pod břevno volný Jerie 2:1. Domácí se stále snaží a chtějí přidat rozhodující branku, v 62. minutě však Rydvy střílí pouze do tyče! V 68. minutě domácí utečou po levé straně, Rydval předkládá míč před prázdnou branku Hájkovi, kterého však v rozhodující chvíli  zradilo zpracování a míč mu uskočil ! Hosté se do šancí nedostávají přesto je vedení o jednu branku zrádné, a tak domácí chtějí přidat pojistku. Ta nakonec přichází v 87. minutě, Kovářík prostrčí míč na Rydvala, který si v koncovce počíná na výbornou a po dél Dvorského dodává domácím klid 3:1. Kuba Rydval ještě v 90. minutě přidá další branku, po přistrčení od Zradičky zakončuje střelou na zadní tyč 4:1. Domácí tým tak v derby po dobrém výkonu vítězí jednoznačně 4:1.
Milan Bláha (trenér domácího týmu): Dnes jsme s kolegou Sulem velmi spokojeni. Naši kluci předvedli to, co jsme od nich očekávali. Byli jsme fotbalovější a soupeře přehráli. Zasloužené tři body na které budeme chtít navázat příští týden v Rynolticích.
Br.: 87., 90. Rydval, 17. Hájek, 25. Herkner – 56. Jerie
Rozhodčí: Vachek – A. Brož, Pánek (celkem v pohodě)
ŽK: Beneš
Sokol Doubí: Jirák 6 – Beneš 6, Suchomel 6, Kabát 6, Kosiewicz 6 – Zeman 6 (78. Zradička), Novák 6, Kovářík 7, Rydval 8 – Hájek 6 (90. Matuna) – Herkner 7 (85. Urban)