Muži – 9.mistrovské utkání

Sokol Ruprechtice – Sokol Doubí 4:3 (1:2)

V sobotu dopoledne jsme zajížděli na rozmočený trávník do sousedních Ruprechtic. Úvod zápasu patřil hostům, kteří domácí přehrávali hlavně ve středu hřiště. První šance přichází ve 12. minutě, to centruje Kovářík, avšak Beneš hlavičkuje těsně nad. V 17. minutě již jde Doubí do vedení, Kovářík s Rydvalem rozehrají nakrátko trestný kop, vyťukají domácího beka a následný centr Rydvyho uklízí do sítě hlavou Zeman 0:1. Ve 26. minutě mohou domácí vyrovnat, to předvede hrubou chybu jako z učebnice Kabát, domácí Dlabola však z malého mlíka nepochopitelně přestřeluje! Ihned z protiútoku navyšují skóre hosté, Kovy vysune Rydvala, který obstřeluje Vavřicha a je to 0:2. V 35. minutě snižují domácí, klasický gól pro hosty, prakticky z ničeho trestá nedůraz celé obrany nejlepší hráč domácích Průcha 1:2. O minutku později mohou domácí dokonce srovnat, velkou šanci vyráží Jirák a následnou dorážku vykopává z prázdné branky T. Gruncl! Ve 38. minutě mohou hosté opět odskočit, to zafungovala osvědčená spolupráce Kovářík-Rydval, druhý jmenovaný v samostatném nájezdu nastřelil jen nohy gólmana Vavřicha. Ve 40. minutě předvedou hosté pěknou akci, na krásný centr Rydvyho o kousek nedosáhne Zeman, dorážející Herkner jen nastřeluje Vavřicha. Ve 45. minutě může brankou do šatny srovnat domácí Průcha, ale Jirák se zaskočit nenechal, následné divadelní představení Průchy trestá sudí Hrbáček žlutou kartou.
Na začátku druhé půle se do šance dostane agilní Rydval, jeho pěkná střela však jen zatřásla tyčí bezmocného Vavřicha! V 55. minutě se Rydval prožene kolem Rampáčka, posílá přihrávku pod sebe na Zemana a domácí Morávek si sráží míč do vlastní sítě 1:3! V 74. minutě se do šance dostal Průcha, Jirák jeho střelu vyrazil na roh. V 77. minutě je sníženo, opět velmi laciná branka v síti hostů, to domácí na polovině hřiště rychle rozehrají trestný kop, hostující obrana se nestačí zformovat a Šrajbr snižuje na 2:3. Od této chvíle začínají mít domácí převahu, hosté nestíhají ve středu hřiště, nedokáží podržet míč a domácí se jednoduše dostávají k naší brance. V 78. minutě se po centru Kovyho zjevil ve velké šanci Hájek, mířil však těsně vedle. V 82. minutě, hosté opět předvedou, jak jsou laxní v obraně a domácí Průcha srovnává stav na 3:3. Zmar hostů se dokoná v 91. minutě, hosté kopou trestný kop z půlky, domácí obrana centr odvrátí a najednou se domácí ženou do brejku v přečíslení, Cibulka se lehce zbaví Kábáta, předkládá míč před branku a důrazný Šrajbr dokonal obrat 4:3. Utkání v zápětí končí, hostující hráči koukají jak vrány a domácí hráči se radují, snad ani oni nevěří, že jim hráči Doubí darovali vítězství.
Milan Bláha (trenér Sokol Doubí): Co k tomu říct, do nuceného odstoupení Nováka jsme měli utkání pod kontrolou. Pak nás domácí začali přehrávat, přesto jsme to utkání měli dotáhnout k bodovému zisku. Dostáváme hrozně laciné góly, na tři vstřeléné góly na hřišti soupeře prostě musíme bodovat. V defensivě děláme školácké chyby, bohužel už se to opakuje několikátý zápas! Musíme zvládnout příští domácí utkání s Rapidem a do konce podzimu se dostat minimálně na 15 bodů!
Br.: 35., 82. Průcha, 77., 91. Šrajbr – 17. Zeman, 27. Rydval, 55. Morávek vlastní
Rozhodčí: Hrbáček – Ďörď, Špáta  Delegát: Poživil (slušný výkon)
ŽK: Kovářík, Jirák, Herkner, Hájek, Benda
Sokol Doubí: Jirák 5 – Beneš 4, Kabát 3, Kosiewicz 5, T. Gruncl 4 – Novák 6 (64. Zradička 4), Kovářík 6 – Herkner 4, Hájek 4, Rydval 7 – Zeman 6 (88. Benda)