Mladší žáci – 9.mistrovské utkání

Osečná – TJ Sokol Doubí 0:14 (0:8)
Mladší žáci Doubí dnes vyrazili do Osečné s jasným cílem – získat tři body a ideálně si i vylepšit brankovou bilanci. V krásně barevné podzimní Osečné je čekalo 5 stupňů a mírně podmáčený trávník. Již začátek utkání dal tušit, jak se bude celé klání vyvíjet. První šanci si vypracoval ve 2. minutě Honza Klajl, krátce nato následoval přímý volný kop Matyho Oppolzera nad brankovou konstrukci. První gól utkání si tak v 5. minutě připsal Lukáš Kovář po asistenci Honzy Klajla. V 10. minutě zdáli vystřelil sváteční střelec Maty Jíra prudkou ránu do horní části brány, kterou nevysoký brankář Osečné jen posunul pod břevno. O tři minuty později se z gólu radoval další neobvyklý střelec, Míša Šedivý, když Honza Klajl kopl roh před bránu a v nastalém chaosu se nejlépe zorientoval právě Míša, který zblízka našel skulinu v bráně. V 18. minutě poprvé v této sezóně skóroval Filip Stránský, který byl zejména v prvním poločase hodně nebezpečný a ve 23. minutě utekl obráncům Osečné a přidal ještě další gól na 0:5. Po neúspěšných střelách Jonyho Chovana a Honzy Klajla se střelecky opět prosadil Lukáš Kovář, když využil nepřesné rozehrávky domácího brankáře, který si tak nechtěně připsal asistenci. Zápisu do listiny střelců se konečně dočkal i hodně aktivní Honza Klajl. Gólovou tečku za poločasem udělal Lukáš Kovář, když zvyšoval na 0:8.
Jak první poločas skončil, tak druhý poločas i začal: aktivitou hráčů v černém. Ve 35. minutě přišel asi nejkrásnější gól utkání, když Tomík Kovář vystřelil z poloviny a brankář jeho dělovce nedokázal zabránit. O tři minuty později se dočkal i Péťa Kukla, když sám na brankáře zvyšoval na 0:10. Za další dvě minuty se opět dokázal v pokutovém území soupeře nejlépe zorientovat Míša Šedivý a byl z toho gól. Další šance si vytvořil i Štěpán Lubas, který ale nezištně nahrával kamarádům, z čehož vytěžil ve 44. minutě Tomík Blažek svým druhým gólem v sezóně. Pak se na chvilku dostala Osečná na naši polovinu, zahrávala dokonce dva rohy a jeden volný přímý kop zdáli, ale bránu neohrozila. Nedáš, dostaneš, řekl si Míša Šedivý a v 55. minutě dovršil hattrick. Stav utkání mohl několikrát změnit i Péťa Kukla, když šel sám na brankáře. Brankář byl sice ještě menší než Péťa, ale zjevně se nezalekl a vždy se Péťovi neohroženě vrhl pod nohy. V 58. minutě rozehrál Vojta Janů roh, našel před bránou volného Štěpána Lubase, který nastřelil obránce na brankové čáře. Ten si ale míč nešťastně srazil patičkou do brány na konečných 0:14. Ve střelecké listině ovšem figuruje Štěpán – to je asi odměna za všechny dnešní gólové přihrávky.
Utkání přineslo tři body, hodně gólů, rozstříleli se útočníci i obránci, brankář Míša se může pyšnit hattrickem, brankář Máťa Blažek čistým kontem, i když dnes nebyla nula ani tak vychytaná, jako spíš vystátá. Za to, že se k němu nedostala žádná nebezpečná akce, vděčí i tradičně pozorné obraně. Matymu a Matymu nikdy nikdo neutekl, Tomík Kovář krásně vyvážel míče z obrany a zakládal akce Doubí, Jonyho důrazné, avšak korektní hře na tělo si všímali i fanoušci domácích. Nutno ovšem podotknout, že za Osečnou hráli mladší, menší, útlejší děti, které se daly dohromady teprve před půl rokem. Navíc hrály v malém počtu a téměř nestřídaly. Určitě si zaslouží pochvalu za to, že před pokutovým územím nezaparkovali autobus, a i za nepříznivého stavu se snažili našim hráčům znepříjemňovat hru.
Po devíti kolech jsme nadále bez porážky a máme nejméně obdržených gólů. Velcí soupeři nás ale ještě čekají. Děkujeme, kluci, za hezký výkon!
SESTAVA: Máťa Blažek – Jony Chovan, Vojta Janů, Maty Jíra, Maty Oppolzer, Tom Kovář – Štěpán Lubas, Míša Šedivý, Honza Klajl – Filip Stránský, Lukáš Kovář, Tom Blažek, Péťa Kukla.
TRENÉŘI: Eva Klajlová, Jiří Hanuš.
BRANKY: 5. Kovář Lukáš, 20. Kovář Lukáš, 27. Kovář Lukáš, 10. Jíra Matyáš, 13. Šedivý Michal, 18. Stránský Filip, 23. Stránský Filip, 30. Klajl Jan, 35. Kovář Tomáš, 38. Kukla Petr, 40. Šedivý Michal, 55. Šedivý Michal, 44. Blažek Tomáš, 58. Lubas Štěpán