Mladší žáci – 7.mistrovské utkání

Doubí – Frýdlant 11:0 (6:0)
Na mnoha místech naší vlasti se v tomto týdnu odehrávají Svatováclavská posvícení, o jedno z nich se postarali i mladí žáci Doubí. Prostorem pro jejich hodokvas však nebyla pec a kuchyně, ale fotbalové hřiště.Soupeř z Frýdlantu měl fyzickou převahu, ale vyhrál skutečně pouze na kila. Jediné nebezpečí pro naši branku hrozilo z kopaček kapitána hostí, který do Frýdlantu přešel z Hejnic, kde se velmi nadějný tým mladších žáků bohužel rozpadl. Frýdlantský kapitán třikrát prošel až před brankáře Doubí Míšu Šedivého, jednou vystřelil z těžkého úhlu vedle, podruhé Míša včas a rázně vyběhl a míč odkopl. Potřetí náš gólman zneškodnil sólo nejlepšího borce z Frýdlantu tak,že jeho dloubák zblízka vyškrábl konečky prstů mimo branku. Doubí se dostalo do více než dvaceti velkých šancí, z nichž jedenáct proměnilo. Brankostroj odstartoval přízemní ranou Péťa Kukla, už předtím dal tyčku. Druhý gól přidal  zblízkaTom Blažek, na jehož rychlost frýdlantští beci nestačili. Třetí branka padla po hezké kombinaci Péti Kukly a Štěpána Lubase. Jejich spolupráci zužitkoval ranou na 3:0 Lukáš Kovář. Stejný hráč vsítil čtvrtou branku, obešel hezky všechny protihráče, co mu stáli v cestě.Pátý gól zaznamenal Honza Klajl a šestý Matyáš Jíra parádní bombou do šibenice z trestného kopu.Druhý poločas se kluci rozjížděli trochu pomaleji, ale pak znovu zabrali a brankáře hostí zasypali mnoha pěknými střelami. Na 7:0 a 8:0 zvýšil Lukáš Kovář (osmý gól dal z penalty poté, co ho hostující obránce fauloval rukama). Devátou branku si připsal Honza Klajl tvrdou pumelicí zdálky, desátá jubilejní branka vzešla z ťukesu mezi Péťou Kuklou a Romčou Štrougalem, Péťa mohl střílet, ale nezištně předložil míč Romčovi, a ten prostřelil brankáře Frýdlantu. Jedenáctou branku, a svou pátou v zápase, dal Lukáš Kovář. Kluci předčili soupeře v rychlosti, důrazu, v technice i v kombinaci. Dařily se jim přihrávky a ani krajní obránci se nebáli vzít míč a jít s ním úspěšně do souboje jeden na jednoho. První utkání sehrál Ondra Pabiška a zvládl ho. Upoutal bojovností a hbitostí. Pokud bude poctivě trénovat, čeká ho jistě dobrá fotbalová kariéra. V příštím utkání přivítáme v sobotu na domácím hřišti Stráž nad Nisou, tým z konce tabulky. Pokud kluci nepovolí, čeká je další hezký zápas, v němž mohou předvést, jak se týden od týdne zlepšují. S Frýdlantem navíc nehráli v úplné sestavě, chyběla jedna z opor, Dominik Hejzlar. Kluci pokračují ve vylepšování své bilance, ze sedmi zápasů už čtyřikrát vyhráli a třikrát remizovali.
SESTAVA: Šedivý – Chovan, Janů, Jíra. Oppolzer, Tom Kovář, Matěj Blažek –
Štrougal, Lubas, Klajl, Pabiška – Blažek Tom, Kukla, Stránský, Lukáš Kovář.
BRANKY: Lukáš Kovář 5, Klajl 2, Kukla, Tom Blažek, Štrougal, Jíra.
TRENÉŘI: Eva Klajlová, Jiří Hanuš.