Muži – 8.mistrovské utkání

Sokol Doubí – Sokol Rovensko p.T. 1:3 (1:0)

V dalším mistrovském utkání jsme na svém hřišti přivítali nebezpečný tým z Rovenska p.T. Domácí v tomto utkání potřebovali zvítězit, aby se udrželi v horní polovině tabulky. Úvod zápasu patřil domácím, kteří měli míč častěji pod kontrolou. První šanci vidí diváci ve 14. minutě, to se po rohovém kopu dostal k zakončení Zradička, hostující brankář Prokopec byl však pozorný. V 18. minutě už jdou domácí do vedení, parádní křídelní akce po ose Herkner-Hájek-Rydval, který zasouvá míč z malého vápna za záda bezmocného Prokopce 1:0. Hosté mohou odpovědět ve 20. minutě, to před vápnem za ŽK fauluje Beneš, následný trestný kop z ideální vzdálenosti posílá bývalý hráč Doubí Pavel Vítek do tyče! O minutu později mají hosté další velkou šanci, ale Koudelka trestuhodně domácí branku minul. Hraje se nahoru dolů, tentokrát ve 23. minutě zakončuje Hájek, míč jen těsně minul pravou tyč Prokopce. Ve 28. minutě se k zakončení dostal hostující Malý, Jirák předvedl dobrý zákrok a míč vyrazil na roh. Ve 34. se v šanci zjevil Zradička, míč však pouze nastřelil do Prokopce, navíc si při zakončení obnovil zranění a musel nuceně střídat. Ve 36. minutě se pěknou střelou prezentuje hostující Koubek, Jirák v domácí brance bravůrně chytá. Ve 41. minutě výborně napadá Kovářík, vybojuje míč pro Herknera, který má 100% šanci, avšak naloží s ní bídně a nastřelí pouze nohy Prokopce. Ve 44. minutě ještě Kovářík vysune Rydvala, který však míří vedle. V prvním poločase viděli diváci velmi zajímavý a útočný fotbal z obou stran.
Začátek druhého poločasu patřil hostům, již ve 46. minutě musel potvrdit své kvality Jirák v brance domácích. V 50. minutě výborně uvolnil Urban Rydvala, který je sám před brankářem, zakončení však nezvládl a minul branku Prokopce! O minutu později se vykartuje hostující Kočí, který v rychlém sledu dostává dvě žluté karty, tudíž budou hosté dohrávat oslabeni!  V 57. minutě předvedou hosté rychlý brejk a zakončujícího Koudelku opět vychytal výborný Jirák. V 58. minutě to zkouší hostující Krejčík ze střední vzdálenosti, Jirák neměl problémy. V 61. minutě předvedou výbornou rychlou akci domácí, Herkner uvolní Hájka, který jde ze strany sám na branku Prokopce, místo přihrávky na úplně volného Kováříka však volí střelu, kterou dokáže Prokopec vyrazit. To byl pro další vývoj utkání možná klíčový moment. V 71. minutě reflexivně vyráží Prokopec střelu Hájka na rohový kop. Z něho vidí diváci druhý gól, nikoli však v síti hostů, jak by se dalo čekat, ale v síti domácích! To Kovářík s Novákem nepochopitelně zahrají rohový kop, následuje rychlý brejk a vyrovnání Koudelkou 1:1. Domácí jsou jako opaření, nejen že darovali hostům vyrovnávací gól, oni jim darovali i vedení, to v 76. minutě chybuje domácí kapitán Suchomel, který váhá s odkopem, toho hosté využívají Malým 1:2. Domácí jsou psychicky hodně dole a za zmínku stojí už jen v 86. minutě střela Suchomela, kterou dobře postavený Prokopec chytá. Domácí hostům darují ještě jednu branku, to v 88. minutě za úřadují Kabát s Herknerem a hostující Pařík jde od půlky úplně sám na Jiráka, kterého si v zakončení vychutná 1:3.
Milan Bláha (trenér Sokol Doubí): Obrovské zklamání, nejhorší je, že dnes jsou pod porážkou podepsáni nejzkušenější hráči. Tohle utkání se snad ani nedalo prohrát, bohužel mi to dokážeme. Je na nás deka, do vyrovnání jsme nehráli vůbec špatně, avšak po hrubých chybách se tým sesypal. Velká škoda, že se nám nepodařilo přidat druhý gól, šance jsme měli, hostující brankář Prokopec však svůj tým podržel. Nedá se nic dělat, musíme dobře potrénovat, semknout se a pokusit se bodovat příští týden v Ruprechticích.
Br.: 18. Rydval – 72. Koudelka, 76. Malý, 88.Pařík
Rozhodčí: Řezáč – Paulus, Hrbáček  Delegát: Pekař ( dobrý výkon všech )
ŽK: Beneš, Zradička, Novák, Jirák
ČK: 0:1