Muži – 7.mistrovské utkání

Sokol Doubí – FK Přepeře 0:5 (0:2)

Ve středu 28. 9. jsme na svém hřišti ve vloženém kole přivítali největšího favorita na postup do KP a jasného lídra tabulky tým z Přepeř. Domácí trápí velká marodka a proti favoritovi nastoupila sestava s mnoha absencemi. Úvod zápasu byl dle předpokladů, hosté drželi míč, výborně kombinovali a domácí prakticky jen bránili. Úvodní branku viděli diváci ve 12. minutě, centr do vápna, špatně bráněný nejlepší střelec soutěže Ježek, nekompromisní hlavička a hosté vedou 0:1. Další šanci mají hosté ve 20. minutě, to předvedou rychlý brejk a Ježek face to face Jirákovi posílá míč nad branku. Ve 26. minutě už hosté odskakují na rozdíl dvou branek, to Petřík s Bínou vykombinují naší pravou stranu, předloží míč Pěničkovi, který má spoutu prostoru, svou střelu otře o Suchomela a ta končí u tyče bezmocného „Špenáta“ Jiráka 0:2. Ve 30. minutě dostane Pěnička opět hodně prostoru a jeho utěšená střela končí na břevně! Ke konci poločasu se dostanou ke slovu i domácí, Rydvalova střela končí nad brankou a Herknerovu šanci dokážou společnými silami spacifikovat Koudelka s Petříkem.
V úvodu druhého poločasu mají velkou šanci domácí, konkrétně ve 48. minutě vysune Kovářík Rydvala, ten uteče Hrmovi, jeho střelu Koudelka jen s námahou vyráží a míč před prázdnou brankou odklízí důrazný Nesvadba před Zemanem. Pak se hra odehrává uprostřed hřiště, hosté mají míč na svých kopačkách, ale do šancí se nedostávají. Naopak v 65. minutě mohou skórovat domácí, to signál z rohového kopu prodlužuje na přední tyči Suchomel, následuje trma – vrma na zadní tyči a míč nakonec končí těsně nad brankou. Hosté další branku přidávají v 73. minutě, to důrazný Bína přetlačí Zemana a jeho tečovaná střela končí ke zlosti Jiráka u tyče 0:3. Domácí odpadnou a hosté přídávají další gól o dvě minuty později, to zkušený Petřík parádně přehodil Jiráka. V 86. minutě neví co s míčem Pěnička, tak natáhne ke střele, a ta překvapuje Jiráka 0:5. Domácí mohou čestný úspěch zaznamenat v 87. minutě, to Herkner obejde i Koudelku, ale před prázdnou brankou mu míč odpaluje Nesvadba. Hosté si tedy z doubského peršánu odvážejí vysoké vítězství.
Milan Bláha (trenér Sokol Doubí): Dnes jsme narazili na velmi kvalitního soupeře, škoda toho výsledku, myslím, že jsme nemuseli prohrát takovým rozdílem. Strašně nám chybí důraz, my za celý zápas skoro nefaulujeme, nedostaneme žlutou kartu jsme na soupeře strasně hodný, to musíme do dalších zápasů zlepšit. Chtěl bych dnes poděkovat Vojtovi Zradičkovi, který když viděl v jaké jsme situaci, tak s velkým sebezapřením nastoupil. I ostatní zdravotně indisponovaní (Beneš, Kosiewicz, Urban, Matuna, P.G.) do utkání nastoupili a odbojovali ho. V sobotu nás čeká Rovensko, potřebujeme zvítězit, bohužel náš zdravotní stav je doslova žalostný. Úvidíme, kdo nakonec bude moci nastoupit, každopádně chceme bodovat.
Br: 26., 86. Pěnička, 12. Ježek,, 73. Bína, 75. Petřík
Rozhdčí: Vydra – Tykva, mareček  Delegát: Poppr (dobrý výkon)
ŽK: 0:0
Sokol Doubí: Jirák 5 – Beneš 4, Suchomel 6, Kabát 4, Kosiewicz 5 – Zradička 6 (70. Matuna), Urban 4 – Herkner 5, Kovářík 5, Rydval 5 – Zeman 4 (76. P. Gruncl)