Muži – 6.mistrovské utkání

Sokol Doubí – FK Krásná Studánka 3:0 (1:0)

V sobotu odpoledne jsme v důležitém utkání hostili sousední tým FK Krásná Studánka. Domácí do utkání vstupovali s vědomím, že po třech porážkách musí derby zvládnout za tři body. Domácí hned od začátku drželi míč na svých kopačkách, ale první velkou šanci měli hosté v 8. minutě, Jirák však Smolákovi ve skórování zabránil. To bylo ze strany hostů za celý zápas prakticky vše.  Domácí se snažili, ale hra byla pomalá a nervózní a k prvnímu gólu v zápase jim museli napomoci hosté, konkrétně stoper Novák a gólman Vrábel, jejichž nedorozumnění trestá důrazný Ondra Herkner 1:0. Do konce poločasu již diváci sledovali jen spoustu nepřesností na obou stranách, bez vyložených šancí.
Kdo čekal, že hosté se pokusí na začátku drůhé půle domácí zatlačit, ten se šeredně mýlil. Domácí byli stále na balónu a hosté se jen bránili. Šancí k vidění však mnoho nebylo, za zmínku stojí jen pěkná příhrávka Hájka na Herknera v 54  minutě , který ze strany mířil sám na hostující branku, ale přestřelil. A dvě akce Rydvala, který si nejprve vylámal zuby na Vrábelovi, který jeho šanci v 60. minutě vyrazil na roh a o dvě minuty později to zkusil střelou z 25 metrů, Vrábel byl opět na místě. Utkání tak rozhodl v 71. minutě domácí kanonýr Michal Hájek, který krásnou ranou ze 20 metrů pod břevno rozjásal domácí fanoušky a dodal klid na kopačky domácích hráčů 2:0. V 74. minutě pěkně uvolnil Kovářík opět Hájka, který byl u míče dříve než z branky daleko vyběhnuvší Vrábel, tomu udělal kličku a do prázdné branky pečetil domácí vítězství 3:0.
Milan Bláha (trenér domácího týmu): Dnes nám k důležitému vítězství stačil průměrný výkon, hosté byli naprosto neškodní. Jsem moc rád, že se nám konečně podařilo udržet čisté konto. Ve středu nás čeká opět v domácím prostředí lídr tabulky z Přepeř, hosté budou velkým favoritem, navíc nám kvůli práci bude chybět kanonýr Hájek a Kováříkovi se naštěstí na poslední chvíli podařilo v práci uvolnit. Vůbec středeční termín považuji za nešťastný, nedá se ale nic dělat a zkusíme favoritovi cestu ke třem bodům co nejvíce stížit.
Br.: 20. Herkner, 71.,74. Hájek
Rozhodčí: A.Brož – Halama, Čuřík  Delegát: Fischer (velmi dobrý výkon všech)
ŽK: Hájek
Sokol Doubí: Jirák 7 – Beneš 5, Suchomel 7, Kabát 6, T.Gruncl 6 – Herkner 7 (78. Benda), Novák 5 (82. Urban), Kovářík 6, Rydval 6 – Hájek 6, Zeman 4 (58. Kosiewicz 5)