Mladší žáci – 5.mistrovské utkání

Višňová – Doubí 3:3 (1:1)

Nedělní oběd nám chutnal. Kluci urvali zlatý bod,  mladší žáci Višňové, jejich trenéři i fanoušci byli po utkání zklamaní, že nevyhráli. Vždyť v předchozích čtyřech zápasech neztratili ani bod a každému ze soupeřů naložili pořádnou porci branek. V neděli dopoledne ale narazili na zarputilého a fotbalově šikovného soupeře, který měl navíc trochu nezbytného štěstí. Mladší žáci Doubí mu šli naproti a velmi pěkné utkání nakonec vyústilo v zaslouženou remízu. Ke svátečnímu obědu jistě všichni usedali s radostí a velkou chutí. Zpočátku se ani jedno z mužstev nemohlo dostat do větší šance, ačkoliv se hra přelévala od branky k brance a nebezpečných situací přibývalo. První z nich proměnilo Doubí poté, co Péťa Kukla trefil míč z dálky k vzdálenější tyči – přímo do šibenice. Krásný gól vstřelil při svém první střídání, po několika vteřinách pobytu na mokrém, ale kvalitním trávníku. Hra se ještě více rozproudila a dobré příležitosti ke skórování si připsala
obě mužstva. V brance Doubí znovu vynikal Míša Šedivý, jednou zachytil míč na brankové čáře, několikrát dobře vyběhl proti rychlým útočníkům Višňové. Při jednom z povedených brejků domácích však měl k míči o .něco dál než soupeř a vyrovnání na 1:1 nedokázal zabránit. Poločas skončil zaslouženou remízou. Znamenitě pracovala celá obrana Doubí, dirigovaná perfektně stoperem Matyášem Oppolzerem, oba krajní obránci Jonáš Chovan a Tom Kovář nedali domácím útočníků dýchat a znepříjemňovali jim střely i nahrávky. Mile překvapil hlavně Jonáš. Zatímco při rozcvičení připomínal vláčnými pohyby spíše  medvídka Pú, v ostrém utkání bojoval se silou a odhodlaností medvěda grizzlyho. Naopak více důrazu a zarputilosti scházelo vpředu Filipovi Stránskému. V druhém poločase však přidal a přispěl k dobré hře celého mužstva. Pod pomyslným kotlem přitopil také Honza Klajl, rozjíždějící se tradičně poněkud pomaluji.Výrazně zlepšené výkony obou kluků byly hodně důležité, poněvadž soupeř roztočil svůj výkon v druhém poločase na plné obrátky. Získal mírnou převahu a častěji ohrožoval branku Doubí. Míša Šedivý ukázal řadu výborných zákroků, ale  Višňová přece jenom dokázala jít do vedení 2:1. Vzápětí ale Péťa Kukla pěkně našel volného Lukáše Kováře a ten tvrdou a umístěnou střelou srovnal na 2:2. Domácí vyrovnávací gól nezlomil, naopak šli s buldočí vytrvalostí za vítězství. Po velkém závaru před brankou Doubí prostřelil Míšu bombou z asi osmi metrů nejlepší útočník Višňové a poslal své mužstvo do vedení 3:2.Doubí, v jehož týmu hrálo mnohem více mladších kluků s ročníkem narození 2005 než v domácím týmu, místy šlapalo vodu (fyzicky přestávali stačit), ale kluky podržel Míša Šedivý několika báječnými robinzonádami (pro dříve narozené – mrštnými skoky po míči) a pohotovým vybíháním. Hodně akcí Višňové zastavil Matyáš Oppolzer, ve středu pole Štěpán Lubas neúnavně zakládal protiútoky a vracel se zpátky. Stálé nebezpečí znamenal pro domácí obranu Lukáš Kovář a pokud se sešel na hřišti s Péťou Kuklou, měla se Višňová před svou brankou co ohánět.V soubojích jeden na jednoho zářil Honza Klajl, pokrývající si míč mistrně tělem. Snažili se ale všichni, kdo se dostali na hřiště, a tak pět minut před koncem přišla zasloužená odměna. Po našem dobře kopnutém rohu se míč ocitl u nohy Matyáše Oppolzera a náš stoper ho uklidil přesně k tyči – 3:3.Závěr zápasu se odehrával ve znamení velkého tlaku Višňové, ovšem domácí z
několika dobrých šancí minuli branku, v dalších případech narazili na naše skvělé obránce a spolehlivého Míšu Šedivého v brance.Výsledkem je mimořádně cenná remíza se znamenitým soupeřem, důležitá pro sebevědomí talentovaného mužstva mladších žáků Doubí. Zatím si vedou nad očekávání dobře – z pěti zápasů dvakrát vyhráli a třikrát remizovali. Přitom ani jeden ze soupeřů nepatřil mezi lehké.
SESTAVA: Šedivý – Chovan, Janů, Oppolzer, Kovář Tom, Blažek Matěj – Klajl,
Stránský, Lubas, Štrougal. Blažek Tom – Kovář Lukáš, Kukla.
BRANKY: Kukla, Kovář Lukáš, Oppolzer.
TRENÉŘI: Klajlová,  Hanuš.