Muži – 4.mistrovské utkání

Sokol Doubí – FK Hejnice 1:5 (0:2)

V sobotu se domácí hráči vrátili na svůj stadion, po dlouhé době byla konečně otevřena hospoda, slušná divácká návštěva, krásné slunečné počasí, atraktivní soupeř. To vše mělo znamenat dobrý výkon domácích a zisk tří bodů na vlastním hřišti. Opak byl pravdou, úvod zápasu byl vyrovnaný, hrálo se převážně ve středu hřiště s celou řadou nepřesností na obou stranách. První fotbalový moment předvedli hosté ve 14. minutě a hned znamenal branku v domácí síti. To se k míči dostal špatně bráněný Koťátko a nechytatelně ho poslal z 25 metrů pod břevno domácí branky 0:1. Domácími branka řádně zamávala, bojí se hrát, schovávají se za hráče a hlavně – chybí bojovnost. V 19. minutě chybuje Suchomel a vyznamenat se musí Jirák v domácí brance.  Ve 42. minutě přidávají hosté druhou branku, to chybuje v rozehrávce váhající Beneš a rychlý brejk zakončuje do prázdné branky hostující P. Neumann 0:2. Hned o minutu později domácí vyrábí další obrovskou chybu a hostující Grujoski postupuje úplně sám na domácí branku, kterou však nepochopitelně minul.
Do zápasu se domácí můžou vrátit v 51. minutě, to se ve velké šanci zjeví Kosiewicz, avšak hlavou branku minul. Hosté rozhodují o osudu utkání v 53. minutě, to dostal Koťátko opět hodně prostoru, vyzval D.Neumanna, který nemá s obstřelením Jiráka problém 0:3. V 66. minutě má na hlavě gól opět Kosiewicz, ale opět hlavičkuje mimo tři tyče. V 78. minutě hosté vyšachují zdecimovanou domácí obranu a Bouzek si v koncovce poradil na výbornou 0:4.  Čestný úspěch domácích zaznamenává v 82. minutě Rydval, jehož střelu hostující gólman Dostál podcenil a ta mu propadla až do sítě 1:4. O minutu později domácí hostům darují pátou branku, to Jonáš posílá pomalou malou domů, kterou vystihuje P. Neumann a postupuje sám na domácí branku a v pohodě uzavírá účet zápasu 1:5.
M.Bláha (trenér Sokol Doubí): Ostuda, jinak se to nedá nazvat. Takhle vypustit utkání, chyběl pohyb, bojovnost, agresivita, kvalita. Hosté si odvezli pohodové vítězství a ještě nám nakopali. Jsem obrovsky zklamaný, snad nejhorší domácí výkon co tady pamatuji. Musí se něco stát, přijdou určité změny. Příští týden v Desné, která mimochodem v úvodu soutěže hraje velice dobře musíme předvést úplně jiný výkon a pokusit se dnešní blamáž napravit.
Br.: 6. Rydval – 42., 83. P. Neumann, 14. Koťátko, 53. D. Neumann, 78. Bouzek
Rozhodčí: Frýda – Čurda, Kvítek ( velmi dobrý výkon všech )  Delegát: Milner
ŽK: 0:4
Sokol Doubí: Jirák 4 – Novák 4, Suchomel (c) 4, Kabát 3 (65. Jonáš 2), Kosiewicz 2 – Beneš 2 (46. T. Gruncl 3), Urban 2 – Herkner 2 (70. Benda 3), Kovářík 3, Rydval 4 – Hájek 2