Mladší žáci – 2.mistrovské utkání

VESEC – DOUBÍ 1:5 (1:3)

Ahoj fotbalisté, přeposílám krásný článek od Míly Lubase o posledním zápase a souhlasím s Mílou, že kluci přistupují k tréninkům
velmi svědomitě. Rovněž děkuji rodičům za podporu a fandění, byli jste úžasní.Nezapomeňte v úterý sraz v 16:00 hod a dres s sebou, kdo zapomene dres doma, nehraje.
Nezalekli se hromotluků a jasně vyhráli.Po nadějném výkonu a bodu za remízu 4:4 z Nového Města potvrdili mladší žáci Doubí svou kvalitu také v sousedském derby na pěkném travnatém hřišti ve Vesci. Někteří naši borci z ročníku 2005 sice vypadali proti starším urostlým hromotlukům v obraně soupeře jako panenky, rvali se s nimi však s čertovskou odvahou. Neuhýbali v soubojích, nedali se otrávit držením za ruce i za dres a tvrdými souboji. Vesec to sice mydlil více než Nové Město, ale na druhou stranu nešlo o záludné zákroky. Začátek utkání se odehrával ve znamení převahy Doubí, která však dlouho nemohla vyústit v gól. Jednou zachránila domácí tyč, podruhé Lukáš Kolář minul branku z úhlu. Lukáš se vrátil k mladším žáků poté, co zkoušel trénovat se staršími žáky. Poznal však, že mezi staršími se ještě nedokáže prosazovat tak jako mezi mladšími, kam věkově patří. V mužstvu se okamžitě ujal role vůdčí osobnosti a výrazně pomohl k vysoké výhře Doubí.První branku si dali domácí sami po nedorozumění brankáře s obráncem, druhou přidal po hezkém úniku Péťa Kukla. Domácí brankář ho po střele neúmyslně kopl do nohy, Péťa ale bolest překonal, utkání dohrál a znamenal pro obranu Vesce stále nebezpečí. Za stavu 2:0 Doubí další šance neproměnilo, naopak soupeř z ojedinělého brejku snížil na 2:1, když brankář Míša Šedivý předvedl pěkný zákrok, ale míč už nestačil vyrazit jinam než do sítě.Naštěstí zanedlouho přišel třetí gól Doubí, zblokovanou střelu Štěpána Lubase dokopl do sítě pohotově Lukáš Kovář.
Po přestávce pokračovala převaha Doubí. Samostatnou akci Honzy Klajla zastavil domácí brankář s asijskými geny zákrokem podobným kung-fu (ale samozřejmě nechtěně) a rozhodčí zapískal penaltu. Štěpán Lubas ji kopl placírkou po zemi příliš slabě a ke středu branky. Brankář střelu vcelku v pohodě kryl. Jinak ale podal Štěpán dobrý výkon, dirigoval hru Doubí směrem dopředu, nahrál na dva góly a obětavě vypomáhal obraně. Neproměněná penalta Doubí nezkrušila a kluci pokračovali v tlaku na branku domácích. Výsledkem se staly dva góly Lukáše Kováře, při nichž osvědčil rychlost, pohotovost a rozvahu v koncovce. Náskok 5:1 Doubí v pohodě uhlídalo, brankář Míša Šedivý si připsal jen dva těžší zákroky, při nichž prokázal své výborné předpoklady pro brankářskou kariéru.Vítězný tým podal velmi dobrý výkon. Na hřišti dokázali kluci zaskočit jeden za druhého. Obranu výborně dirigoval Matyáš Oppolzer, spolehlivě zastavoval útočníky soupeře a šla mu také rozehrávka dopředu. Pouze jednu branku Doubí obdrželo i díky dalším spolehlivým obráncům – Máťovi Blažkovi, Jonáši Chovanovi, Tomáši Kovářovi a Matyášu Jírovi.Jen Jonáš by se neměl bát více pracovat s míčem. Někdy ho zbytečně nakopává dopředu, ačkoliv předpoklady pro kombinační hru v něm jsou. S dalšími zápasy mu ale naroste ve vyšší věkové kategorii sebevědomí, což se jistě projeví i na jeho odvaze při práci s míčem.V záloze se dařilo Štěpánu Lubasovi a dobře ho podporovali pod hrotoví útočníci Filip Stránký, Honza Klajl, Tomáš Blažek a Roman Štrougal. Jen Filip by mohl k nepopiratelným kombinačním schopnostem a technice přidat větší důraz a chodit odvážněji do soubojů. Oba útočníci na hrotu – Lukáš Kovář a Péťa Kukla ukázali, jak se má hrát před brankou soupeře. Vstřelili góly, ale také hledali nezištnými přihrávkami nabíhající spoluhráče. Kluci prokázali dobrou fyzičku, nabranou na třídenním soustředění i při
trénincích, k nimž přistupují svědomitě. Jen tak dál.Z úsilí a poctivosti všech hráčů se zrodila nejen výhra, ale rovněž výkon, z něhož mohli mít všichni fanoušci Doubí jen radost. Je velmi důležité, že na své děti se přišlo podívat tolik rodičů, jejichž podpora a pochvalné výkřiky během hry jsou pro kluky hodně důležité a prospěšné. Příští zápas hraje Doubí již v úterý v 16:30 hodin na domácím hřišti se spojeným a velmi silným mužstvem Ruprechtic/Krásné Studánky. Věřme, že ani tentokrát se kluci nezaleknou fyzicky vyspělejších protihráčů u ukážou se ve stejně dobrém světle jako v Novém Městě pod Smrkem a ve Vesci.
SESTAVA: Šedivý – Chovan, Oppolzer, Jíra, Tom Kovář, Máťa Blažek – Tom
Blažek, Klajl, Lubas, Štrougal, Stránský – Lukáš Kovář, Kukla.
BRANKY: Lukáš Kovář 3, Kukla 1. vlastní 1.
TRENÉŘI: Eva KLajlová, Jiří Hanuš.