Muži – 3.mistrovské utkání

FK Cvikov – Sokol Doubí 2:1 (1:1)

Ve třetím podzimním utkání jsme na horkou půdu do Cvikova odjížděli se značně oslabenou sestavou. Úvodní minuty utkání patřily hostům a ve 4. minutě zahrával Kovářík trestný kop ze strany a pokusil se překvapit domácího brankáře Machačného střelou na bližší tyč, domácí brankář však míč s námahou vyrazil. V 8. minutě udeřili domácí, dlouhý míč za naší obranu, kde na hranici ofsajdu přebírá míč Dostál a postupuje sám na Jiráka, kterého také střelou na zadní tyč překonává 1:0. Hostům se hra nedaří, domácí jsou agresivnější a v 16. minutě si vybojují trestný kop těsně za vápnem. Střela domácího Žáka jde však mimo tři tyče. Jako blesk z čistého nebe přichází ve 30. minutě faul na hostujícího Hájka v pokutovém území a Kovářík z pokutového kopu posílá Machačného ke druhé tyči 1:1. Ve 38. minutě se domácí dostanou do velké šance, branku však netrefují. Diváci v prvním poločase neviděli mnoho fotbalové kvality, spíše jen nakopávanou plnou osobních soubojů a mnoho nepřesných výroků sudího.
Ve druhém poločase už se hostující hra zkvalitnila a první šance přichází v 58. minutě, trestný kop zahrává Kovářík, který nachází Hájka a jeho pokus zblokuje domácí obrana. Dlouhé minuty se hraje bez šancí a k vidění jsou většinou jen souboje uprostřed hřiště. Klíčový moment celého utkání přichází v 82. minutě, to se rozběhne Rydval, domácí obránci na něho nestačí a Kuba postupuje úplně sám na domácího Machačného, ten nemá šanci zakročit proti jeho střele, která však míří těsně vedle tyče ! Prakticky z protiútoku zahrozí domácí a Suchomel musí odehrát míč na rohový kop. Z něj přichází centr do našeho vápna, dva prohrané souboje a domácí Pěnička hlavou překonává bezmocného Jiráka  2:1. Hosté ještě chtějí s výsledkem něco udělat, v 89. minutě centruje do vápna Kovářík, trma-vrma před brankou domácích, míč však končí nad brankou.Domácí si tak připisují šťastné vítězství v utkání, kterému by více slušela remíza.
Milan Bláha (trenér Sokol Doubí): Dnes nám chyběla řada hráčů, ale musím říct, že zaskakující P.Gruncl a Jonáš utkání zvládli velmi slušně. Nám se herně dnes nedařilo, důrazná hra domácích na nás platila, přesto jsme utkání mohli vyhrát, kdyby Kuba Rydval proměnil svoji obrovskou šanci. Naopak jsme z protiútoku inkasovali branku po rohovém kopu, po velké individuální chybě našeho hráče, který měl hlavičkujícího Pěničku hlídat osobně. Je to škoda, ale nedá se nic dělat a v dalším domácím utkání musíme porazit Hejnice.
Br.: 8. Dostál, 82. Pěnička – 31. Kovářík z pen.
Rozhodčí: Vokřínek – Havel, Šůma Delegát: Řeháček
ŽK: Beneš, Rydval
Sokol Doubí: Jirák 5 – Kosiewicz 3, Suchomel (c) 5, P.Gruncl 5, Jonáš 5 – Urban 5 (86. Matuna), Beneš 5 – Herkner 4 (78. Benda), Kovářík 5, Rydval 5 – Hájek 5
Připraveni ještě: Sulo