Muži – 2.mistrovské utkání

Sokol Doubí – FK Stráž pod Ralskem 7:2 (3:2)

Ve druhém mistrovském utkání jsme v azylu ve Vesci hostili nebezpečný tým Stráže pod Ralskem. Úvod zápasu byl pro diváky i hosty šokující, jelikož v 5. minutě byl stav 3:0 pro „domácí“. Jak se to seběhlo? Již v 1. minutě se individuálně uvolnil Rydval a jeho centr zužitkoval důrazný Zeman 1:0. 4. minuta ideální pas Kováříka za obranu a Rydval v samostatným nájezdu nemá problém překonat Lahůlka 2:0. Třetí branka přichází o minutku později, to Hájek vyhrál hlavičkový souboj pro Zemana, který posílá Doubí do tříbrankového vedení 3:0. Hosté koukají jak vrány a jejich první kloudnou akci vidí diváci ve 14. minutě, to střela Cermana míří těsně vedle branky nestora Petera Sula. V 18. minutě mohou „domácí“ přidat další branku, to Zeman vrací míč před branku a Hájek v tutovce hlavičkuje nad branku. Ve 20. minutě se zjeví ve velké šanci Cerman, Sulo však zachraňuje. Ve 31. minutě je sníženo, pěkná kombinační akce hostů, kterou zakončuje volný Hanoušek 3:1. Domácí přestávají hrát a ve 35. minutě je to už pouze o gól, to domácí jsou nedůrazní v obraně a hostující Vinš překonává Sula 3:2. Po prvním poločase tedy do kabin odchází „domácí“ s jednobrankovým vedením.
Ve druhým poločase se dal očekávat tlak hostů, ten se však nedostavil a navíc v 51. minutě poslal Kovářík průnikovou přihrávkou do samostatného úniku Hájka, který se v těchto situacích nemýlí 4:2. V 57. minutě přidává Doubí další branku, to výborný Rydval uvolní Hájka, který si pohraje s hostující obranou i brankářem a v klídku dováží míč do prázdné branky 5:2. Hosté jsou zralí na ručník a nestíhají tempo domácích. 66. minuta, únik Hájka, faul Rolla, ŽK a pokutový kop. „Domácí“ špílmachr Kovářík posílá Lahůlka na druhou stranu 6:2. V 70. minutě se opět předvede Rydval, na kterého hosté absolutně nestačí a jeho přihrávku zakončuje Hájek 7:2. V 85. minutě se vyznamenal nestárnoucí Peter Sulo, který výborně zneškodnil dvě velké šance hostů a zaslouženě si užíval potlesk publika. Poslední slovo měli „domácí“, to Matuna se dostal do úniku, jeho střela však mířila těsně vedle.
Doubí tak zaslouženě deklasovalo dalsí Stráž.
Ohlasy po utkání:
Milan Bláha (trenér Sokola Doubí): Až na závěrečnou čtvrthodinku prvního poločasu jsem s výkonem týmu velmi spokojený. Kluci ten zápas v úmorném vedru příkladně odmakali a hosté na nás absolutně nestačili. Kluci mají mé uznání, zejména dvojice Rydval-Hájek si z hostující obrany dělala doslova legraci. V takových výkonech chceme pokračovat i dále, i přes dvě vysoká vítězství zůstáváme pokorní a příští týden ve Cvikově chceme opět bodovat.
Br.: 51., 57., 70. Hájek, 1., 5. Zeman, 4. Rydval, 66. Kovářík z pen. – 31. Hanoušek, 35. Vinš
Sudí: Řezáč – Ouředník, Hrbáček Delegát: Všechovský
ŽK: Hájek, Kosiewicz
Sokol Doubí: Sulo 8 – Novák 7 (34. T.Gruncl 7), Suchomel 8, Kabát 7, Kosiewicz 7 – Beneš 8, Urban 7 – Zeman 8 (67. Herkner 6), Kovářík 9, Rydval 10 – Hájek 9 (81. Matuna)
Připraveni ještě: Jonáš, P.Gruncl
Chyběli: Benda (práce), Zradička (dlouhodobé zranění)