Muži – 2.mistrovské utkání

Sokol Doubí – FK Stráž pod Ralskem 7:2 (3:2)

Ve druhém mistrovském utkání jsme v azylu ve Vesci hostili nebezpečný tým Stráže pod Ralskem. Úvod zápasu byl pro diváky i hosty šokující, jelikož v 5. minutě byl stav 3:0 pro „domácí“. Jak se to seběhlo? Již v 1. minutě se individuálně uvolnil Rydval a jeho centr zužitkoval důrazný Zeman 1:0. 4. minuta ideální pas Kováříka za obranu a Rydval v samostatným nájezdu nemá problém překonat Lahůlka 2:0. Třetí branka přichází o minutku později, to Hájek vyhrál hlavičkový souboj pro Zemana, který posílá Doubí do tříbrankového vedení 3:0. Hosté koukají jak vrány a jejich první kloudnou akci vidí diváci ve 14. minutě, to střela Cermana míří těsně vedle branky nestora Petera Sula. V 18. minutě mohou „domácí“ přidat další branku, to Zeman vrací míč před branku a Hájek v tutovce hlavičkuje nad branku. Ve 20. minutě se zjeví ve velké šanci Cerman, Sulo však zachraňuje. Ve 31. minutě je sníženo, pěkná kombinační akce hostů, kterou zakončuje volný Hanoušek 3:1. Domácí přestávají hrát a ve 35. minutě je to už pouze o gól, to domácí jsou nedůrazní v obraně a hostující Vinš překonává Sula 3:2. Po prvním poločase tedy do kabin odchází „domácí“ s jednobrankovým vedením.
Ve druhým poločase se dal očekávat tlak hostů, ten se však nedostavil a navíc v 51. minutě poslal Kovářík průnikovou přihrávkou do samostatného úniku Hájka, který se v těchto situacích nemýlí 4:2. V 57. minutě přidává Doubí další branku, to výborný Rydval uvolní Hájka, který si pohraje s hostující obranou i brankářem a v klídku dováží míč do prázdné branky 5:2. Hosté jsou zralí na ručník a nestíhají tempo domácích. 66. minuta, únik Hájka, faul Rolla, ŽK a pokutový kop. „Domácí“ špílmachr Kovářík posílá Lahůlka na druhou stranu 6:2. V 70. minutě se opět předvede Rydval, na kterého hosté absolutně nestačí a jeho přihrávku zakončuje Hájek 7:2. V 85. minutě se vyznamenal nestárnoucí Peter Sulo, který výborně zneškodnil dvě velké šance hostů a zaslouženě si užíval potlesk publika. Poslední slovo měli „domácí“, to Matuna se dostal do úniku, jeho střela však mířila těsně vedle.
Doubí tak zaslouženě deklasovalo dalsí Stráž.
Milan Bláha (trenér Sokola Doubí): Až na závěrečnou čtvrthodinku prvního poločasu jsem s výkonem týmu velmi spokojený. Kluci ten zápas v úmorném vedru příkladně odmakali a hosté na nás absolutně nestačili. Kluci mají mé uznání, zejména dvojice Rydval-Hájek si z hostující obrany dělala doslova legraci. V takových výkonech chceme pokračovat i dále, i přes dvě vysoká vítězství zůstáváme pokorní a příští týden ve Cvikově chceme opět bodovat.
Br.: 51., 57., 70. Hájek, 1., 5. Zeman, 4. Rydval, 66. Kovářík z pen. – 31. Hanoušek, 35. Vinš
Sudí: Řezáč – Ouředník, Hrbáček Delegát: Všechovský
ŽK: Hájek, Kosiewicz
Sokol Doubí: Sulo 8 – Novák 7 (34. T.Gruncl 7), Suchomel 8, Kabát 7, Kosiewicz 7 – Beneš 8, Urban 7 – Zeman 8 (67. Herkner 6), Kovářík 9, Rydval 10 – Hájek 9 (81. Matuna)