Muži – 4.přípravné utkání

Sokol Pěčice – Sokol Doubí 6:2 (3:0)

V sobotu jsme zajížděli do Pěčic, kde nás čekal náš tradiční soupeř v přípravě domácí Sokol, který hraje středočeskou 1. B třídu. Bohužel jsme k zápasu museli odcestovat bez sedmi hráčů základního kádru ! , z různých důvodů chyběli (Hájek, Kosiewicz, Herkner, Beneš, Kabát, T.Gruncl, Zradička). Proto jsme museli k zápasu povolat naše bývalé hráče Jirku Haunolda (toho času Německo) a Tomáše Salabu (náš hráč, který se připravuje s Jiskrou Vratislavice). První poločas patřil jednoznačně domácímu týmu, ve 12. minutě mají domácí první velkou šanci, po pěkné křídelní akci a následném centru přestřeluje domácí hráč z jasné pozice branku hostů. Ve 14. minutě vidí diváci první branku, centr ze strany a úplně volný hráč domácích nemá problém překonat Jiráka v brance 1:0. Ve 31. minutě přichází druhá branka, to nedorozumění Jiráka se Suchomelem trestá domácí útočník 2:0. Ve 38. minutě musí prokázat své kvality Jirák, který likviduje tutovku domácích. Ve 41. minutě domácí hráč snadno u lajny obchází Urbana a Matunu a předkládá před prázdnou branku svému spoluhráči 3:0.
Druhý poločas už je ze strany hostů po důrazné domluvě od trenérů lepší a v 53. minutě se konečně dostanou k ohrožení domácí branky, pěknou střelu Rydvala však domácí brankář chytá. V 55. minutě předvedou domácí pěknou akci a po centru ze strany volný hráč uklízí do prázdné branky 4:0. Hosté se dočkají v 61. minutě, kdy parádní střelou do šibenice snižuje nováček v dresu hostů Benda 4:1. V 65. minutě chybuje hostující obrana a domácí hráč postupuje sám na branku a nemá problém překonat Jiráka 5:1. V 68. minutě se musí opět vyznamenat Jirák, který likviduje další tutovku domácích. Ihned z protiútoku mají šanci hosté, po centru ze strany je v tutovce Salaba, jeho slabou střelu však domácí brankář chytá. V 72. minutě po přihrávce Salaby vysílá utaženou střelu k tyči Rydval 5:2. Účet zápasu uzavřou v 76. minutě domácí, to fauluje ve vápně Jonáš a následnou penaltu domácí proměňují na 6:2.
Milan Bláha (trenér Sokola Doubí): Dnes jsme k utkání cestovali výrazně oslabeni, přesto jsme měli podat mnohem lepší výkon. Především první poločas byl z naší strany hrozný, kdy jsme prakticky nic nepředvedli. Druhý poločas jsme se zlepšili, ale na dobře hrající tým to dnes prostě nestačilo. Dnes můžu pochválit jen Jiráka v brance, snaživého Rydvala a novice v našem dresu Bendu.
Br.: 61. Benda, 72. Rydval
Sokol Doubí: Jirák – Urban (46.Benda), Suchomel, P.Gruncl (60.Urban), Jonáš – Novák, Haunold – Matuna (46.Salaba), Kovařík, Rydval – Zeman (60.Matuna).
chyběli: Hájek (práce), Kosiewicz, T.Gruncl, Beneš, Herkner, Kabát (dovolená), Zradička (dlouhodobé zranění)