Muži – 3.přípravné utkání

Jiskra Višňová – Sokol Doubí 2:3 (0:0)

V sobotu jsme zajížděli do Dolní Řasnice, kde náš čekalo utkání proti účastníkovi KP týmu Jiskra Višňová. Již ve 2.minutě se hosté dostávají do velké šance, to Kovářík průnikovou přihrávkou pošle do samostatného úniku Hájka, který však gólmana Závůrku překonat nedokázal. V 17.minutě chybuje Suchomel, jeho zaváhání však řeší výborným zákrokem Jirák. Ve 33.minutě hosté dobrým napadáním získají balón a v situaci 2 na 1 postupují na domácí branku, Kovářík včas přihraje Suchomelovi, ale ten se v zakončení ukvapuje a ve velké šanci branku přestřeluje. Ve 40.minutě to ještě zkouší domácí, ale branku přestřelují. V úvodním poločase viděli diváci vyrovnané utkání s minimem šancí na obou stranách.
Do druhého poločasu vstoupí lépe hosté, konkrétně 48.minuta a pěkná individuální akce Hájka, jehož střela končí těsně vedle. Jak se říká nedáš, dostaneš, v 50.minutě hosté nezvládnou pressing, následuje dlouhý balón přes vytaženou obranu a Jákl si v zakončení počíná zkušeně 1:0. V 55.minutě je však vyrovnáno, to Kovářík krásnou přihrávkou pošle do úniku Rydvala, který v koncovce zachoval chladnou hlavu 1:1. Hosty branka nabudí a v 60. minutě skóre otáčení, důrazný Novák vybojuje míč pro Kováříka, ten posouvá na Hájka a jeho střela končí přesně u tyče 1:2. Pak se dlouhé minuty hraje ve středu hřiště a další šanci vidí diváci až v 81.minutě, to si k trestnému kopu z hranice vápna stoupne Kovářík a jeho střela končí těsně vedle. V 82. dobře napadá Zeman, míč se dostane ke Kovymu a vidíme opět spolupráci Kovářík, Rydval, průniková přihrávka a nekompromisní zakončení 1:3. O minutu později se ve velké šanci ocitá hostující špílmachr Kovářík, za již překonaného brankáře dokáže na brankové čáře zaskočit obránce a míč z prázdné branky vyhlavičkovat. V 85.minutě domácí snižují, míč se několikrát odráží ve vápně hostujícího týmu, a důrazný Dobrovodský míč napálí za záda bezmocného „Špenáta“ Jiráka 2:3. V 89.minutě mohou domácí dokonce vyrovnat, to se vyznamená parádním zákrokem Jirák a následnou dorážku posílá Štrbák do břevna! Hosté však už vítězství dokáží udržet a připisují si cenný skalp 5. týmu uplynulé sezóny KP.
Milan Bláha (trenér Sokol Doubí): Dnes jsme narazili na kvalitního soupeře a jsem rád, že jsme s ním sehráli naprosto vyrovnané utkání. Vítězství potěší, ale největší radost mám, že i proti takto kvalitnímu týmu dokážeme hrát svoji hru. Snažíme se o vysoké napadání a dnes jsme z toho vytěžili dvě branky. Zatím nám výborně hraje osa týmu (Jirák,Suchomel,Novák,Kovářík,Rydval,Hájek) a k nim se přidávají další, dnes třeba velmi dobrý výkon podali Beneš, Kabát a Urban. Zatím sem s průběhem přípravy velmi spokojený.
Br.: 55., 82. Rydval, 60.Hájek
Doubí: Jirák – T.Gruncl (55.Jonáš), Suchomel, Kabát (68.P.Gruncl), Kosiewicz (46.Urban) – Novák (84.Kosiewicz), Beneš – Herkner (62.Matuna), Kovářík, Rydval – Hájek (60.Zeman).
chyběli: Benda (práce), Zradička (dlouhodobé zranění)