Muži – 2.přípravné utkání

Sokol Doubí – Jiskra Vratislavice 8:1 (5:1)

Po úterním náročném tréninku jsme si na středu pozvali tým Jiskra Vratislavice, třetí tým tabulky okresního přeboru uplynulé sezóny. Začátek utkání domácím vůbec nevyšel, hned ve 2.minutě chybuje v rozehrávce Kovařík, hostující útočník však svou střelu posílá do boční sítě. O minutu později přichází další chyba v rozehrávce, tentokrát jí má na svědomí domácí Beneš, hosté tentokrát již dokáží chybu domácích potrestat 0:1. Na vyrovnání nečekají domácí dlouho, konkrétně do 13.minuty, to se po individuální akci prosazuje střelou na zadní tyč domácí stoper Suchomel 1:1. Od této chvíle začínají mít domácí výraznou převahu. V 17.minutě Rydval parádně vysunul Zemana, který v koncovce neměl problémy 2:1. Ve 26. minutě předvede svou technickou zdatnost Kovářík, který se elegantně zbaví obránců a předkládá míč před prázdnou branku Rydvalovi 3:1. Ve 32.minutě předvádí domácí krásnou akci po ose Kovařík-Herkner-Zeman 4:1. Hosté nestíhají a domácí hrají aktivně, 35.min akce jako přes kopírák po ose Kovy-Herky a zakončující Zemek 5:1. Ve 38.minurě centruje Kosiewicz, Zeman však ve velké šanci míč minul.
Druhý poločas zahajují domácí, jako ten první, 46.minuta a chyba P.Gruncla v rozehrávce, hosté však branku Sula přestřelují. Ve 48.minutě to pěkně ze 30 metrů zkouší Kovařík, brankář hostů chytá. V 58.minutě předvede hezkou individuální akci Herkner a Rydvalovi stačí nastavit nohu 6:1. V 60.minutě utekl hostujícím obráncům Rydval, dobře nacentroval, ale Matuna před prázdnou brankou nedokázal zakončit. V 62.minutě rozjedou domácí další pěknou akci, Kosiewicz však nezvládne finální přihrávku. V 66.minutě pěkně nacentruje Kovařík a Zeman z voleje zvyšuje na 7:1. V 69.minutě je v šanci Matuna, brankář jeho střelu vyráží na roh. Od této chvíle tempo hry upadá, unaveným domácím znatelně dochází síly a ani hosté se do útoku zrovna nehrnou. Konečnou podobu výsledku dá v 74.minutě Martin Novák, jeho utěšená rána ze 30 metrů končí pod břevnem hostující branky 8:1.
Milan Bláha (trenér Sokol Doubí): Až na úvodní čtvrthodinku jsem s výkonem týmu spokojen. Opět jsme hráli nátlakový fotbal a hostům to dělalo problémy. Ke konci zápasu už klukům docházely síly, což je vzhledem k tréninkovým dávkám logické. Dnes bych vyzdvihl čtyřgólového Vojtu Zemana a motor naší záložní řady Martina Nováka.

Br: 17., 32., 35., 66. Zeman, 26., 58. Rydval, 13. Suchomel, 74.Novák

Doubí: Jirák (46.Sulo) – T.Gruncl (65.Beneš), Suchomel, Kabát (46.P.Gruncl), Kosiewicz – Novák, Beneš (46.Urban) – Herkner (65.Kabát), Kovářík, Rydval (65.Zeman) – Zeman (46.Matuna)

chyběli: Hájek, Benda (práce), Jonáš (dovolená), Zradička (dlouhodobé zranění)