Muži – 1.přípravné utkání

Sokol Rozstání – Sokol Doubí 1:10 (0:5)

V sobotu jsme jsme hráli první přípravné utkání na hezké trávě v Rozstání. Domácí na hosty vyrukovali i s bývalým hráčem Doubí Honzou Hybnerem. Hosté, kteří v týdnu měli tři náročné tréninky na domácí doslova vlétli a již v první minutě se dostal do samostatného úniku Hájek, jehož domácí zastavili až ve vápně a to nedovoleným způsobem, píšťalka rozhodčího však zůstala němá. V 5. minutě se hezkou střelou prezentuje Rydval, gólman domácích je však připraven. Úvodní branka přišla v 6. minutě,, po pěkné přihrávce Kovaříka zakončuje Hájek 0:1. O minutu později jsou v šanci domácí, pozorného Jiráka se jim však překonat nepodařilo. V 17. minutě předvedli hosté pěknou kombinaci, zakončující Herkner však nebyl přesný. Ve 20. minutě pěkně vystřelil domácí Čihula, na Jiráka si však nepřišel. O chvíli později po samostatné akci Rydvala se před prázdnou brankou zjevil Hájek, míč však poslal vedle tyče. Ve 22. minutě centruje Kovařík a nejmenší hráč na hřišti Ondra Herkner předvedl parádní hlavičku, domácí gólman se však vyznamenal a míč vyrazil na rohový kop. Ve 23. minutě dobře hrající hosté mají další šanci, to Kovařík poslal do šance agilního Rydvala, domácí brankář opět předvedl své kvality a střelu vyrazil na roh. Ve 26. minutě už Doubí přidavá druhou branku, to si k trestnému kopu z 25 metrů stoupne Rydval a střelou přes zeď nedává gólmanovi šanci 0:2, to byl pěkný fotbalový moment. O minutku později Hájek vyškolí domácí obranu a je zastaven nedovoleně v pokutovém území, tentokrát už rozhodčí zapíská a Honza Kovářík s přehledem navyšuje skóre 0:3. 28. minuta krásná kombinační akce po ose Kovařík-Rydval-Hájek 0:4. Ve 33. minutě Kovařík krásnou přihrávkou vybídl ke skórování Rydvala, ten se však v zakončení ukvapil. 35. minuta v akci opět Rydval, tentokrát natáhl ze 20 metrů a domácí brankář měl co dělat, aby zabránil míči v cestě do sítě. Ve 37. minutě se připomenou i domácí, Jirák však předvedl dobrý zákrok. Ve 39. minutě hostující špílmachr Kovařík svou přihrávkou vyšachuje domácí obranu a Hájek v samostatném úniku obchází i brankáře 0:5. Domácí jsou zralí na ručník, ale hosté nepřestávají útočit, 41. minuta a šance hostujícího kapitána Herknera, střela však míří těsně mimo. Ve 45. minutě si Hájek pohraje s domácí obranou, míč předá na penaltě Kovymu, jeho dloubáček však končí těsně vedle branky.
O poločase hosté prostřídají a chvíli jim trvá, než se dostanou do tempa, toho využívají domácí a ve 47. minutě musí Sulo ve spolupráci s obránci hasit nebezpečnou situaci. V 53. minutě se ve velké šanci ocitl domácí Husák, Sulo se však vyznamenal. O minutu později dokonce střela domácího hráče končí na tyči a následnou dorážku chytá nestárnoucí matador Peter Sulo. V 56. minutě pěkně střílí hostující Urban, domácí gólman je však pozorný. O dvě minuty později ho napodobil Jonáš, jeho střela míří těsně vedle šibenice. V 60. minutě jsou ve velké šanci domácí, domácí útočník však z malého vápna přestřeluje. V 62. minutě předvede krásnou individuální akci nejlepší hráč na hřišti Rydval, který vyzve ke skórování Kováříka 0:6. V 69. minutě Peter Sulo předvede pěkný zákrok po střele domácího hráče. 70. minuta a domácí si opět nevědí rady s rychlostí Rydvala, který s přehledem obstřeluje brankáře 0:7. V 73. minutě se dočkají i domácí, kdy po centru hlavou sřílí čestný úspěch 1:7. V 76. minutě střílí opět |Urban, tentokrát se jeho pěkná střela mezi tyče nevešla. 77. minuta tvrdá a umístěná střela Rydvala 1:8. 80. minuta a opět Rydval, tentokrát jeho individuální akci zakončuje David Matuna 1:9. 89. minuta a opět výborně hrající Rydval, tentokrát svým důrazným napadáním obere o míč domácího obránce a brankář nemá nárok 1:10. S chutí hrající hosté si na hřišti o soutěž níže hrajícího Rozstání otevřeli střelnici a zaslouženě zvítězili.
Milan Bláha (trenér hostujícího týmu): Máme za sebou velmi náročný týden zakončený dnešním zápasem. Kluci dnes přesne splnili určené pokyny. Po celý zápas domácí tým vysoko napadali, zkracovali hru a domácí si s tímto způsobem hry vůbec nevěděli rady. Kluky bych nejen za tento zápas, ale za celý uplynulý týden chtěl pochválit. Neusneme však na vavřínech a příští týden budeme opět poctivě trénovat, navíc nás čekají dvě přátelské utkání, ve středu Vratislavice a v sobotu jedeme do Višňové. Za dnešek musím vyzdvihnout spolehlivě chytajícího Jiráka a tojici Rydval-Kovářík-Hájek, která domácí hráče převyšovala o několik tříd.

Br.: 26., 70., 77., 89. Rydval, 6., 28., 39. Hájek, 27. z pen., 62. Kovářík, 80. Matuna

Sokol Doubí: Jirák (46.Sulo) – T.Gruncl (46.Urban), P.Gruncl (65.Kosiewicz), Kabát (65.Hájek), Kosiewicz (46.Jonáš) – Novák, Beneš – Herkner (46.Matuna), Kovářík, Rydval – Hájek (46.Zeman)

chyběli: Benda (práce), Suchomel (rodinná oslava), Zradička (dlouhodobé zranění)