Ml.žáci – 12.mistrovské utkání

DOUBÍ – VIŠŇOVÁ 4:0 (2:0)

Jasná výhra korunovala výsledkové jaro snů.Utkání se silným soupeřem v posledním kole ukázalo velký výkonnostní skok mladších žáků Doubí. Višňovou přehráli jasně, zatímco na podzim s ní remizovali 2:2. V posledním zápase sezóny 2015/16 dominovalo Doubí především fyzicky, ale Višňovou převyšovalo rovněž v koncovce. Velký rozdíl byl taktéž na postech brankářů. Zatímco náš Alex Hruška se nedopustil žádné chyby a zmařil několik šancí soupeře, jeho protějšek v brance Višňové měl podíl na dvou obdržených brankách.
Za první gól však nemohl, vstřelil ho krásnou ranou do šibenice Toník Kříček. Zanedlouho skóroval právě po chybě brankáře Ondra Folprecht, úspěch ho povzbudil a odvedl nejlepší jarní výkon. Prosazoval se jeden na jednoho, dobře střílel a centroval.
Po první půli mohlo Doubí vést ještě víc, ale dobré šance zahodili Toník Kříček nebo David Blažek. Kuba Čížek trefil břevno. Do něj směřovala také rána hostujícího útočníka z trestného kopu.
Druhý poločas nezačal bůhvíjak, na hřišti se odehrávala klasická holomajzna, kluci zbytečně sólovali a kazili lehké přihrávky. Teprve tehdy,  když začali znovu kombinovat a hrát týmově, přišly rozhodující okamžiky.
Třetí gól však Doubí dalo ještě se štěstím, když se dopustili velkého nedorozumění hostující gólman a obránce. Srazili se a důsledný Toník Kříček zvýšil snadno na 3:0. Přišly i další šance, například Ondra Folprecht nedosáhl na centr Davida Blažka na zadní tyč. Příležitosti spaloval také David. Na rozdíl od vydařeného utkání v Novém Městě mu utkání nesedlo, hrál moc na sebe a zbrzdil řadu nadějně se rozvíjejících akcí.
Do nebezpečných situací se dostávala také Višňová, ale na brankáře Alexe Hrušku si nepřišla. Přálo mu i štěstí, když jednou šel míč do tyče a podruhé těsně vedle.
Poslední fáze zápasu byla ve znamení jasné převahy Doubí a diváci viděli nejhezčí akce, ačkoliv právě z nich branka jako na potvoru  nepadla. Gól na 4:0 přinesla až střela Ondry Šedivého zdálky, jež zaplula přesně k tyči.
Vítězství nad Višnovou znamená, že kluci na jaře jedenáctkrát vyhráli. Odešli poraženi pouze jednou – poté, co jim ve střetnutí se Slovanem Liberec svazovala nohy tréma a zbytečný ostych před zvučným jménem protivníka.
Díky za bilanci, jež patří k nejzářivějším momentům v klubové historii, patří nejenom hráčům, ale také trenérům Čížkovi, Kublovi a Kotkovi. Kluci odvedli pod jejich vedením hodně práce a můžeme se těšit, co předvedou v příští sezóně.
Sestava: Hruška – Wondrák, Kotek, Zahejský, Láska, Kašpar – Folprecht, Čížek, Šedivý, Klajl, Blažek – Kříček,  Šťastný.
Branky: Kříček 2, Folprecht, Šedivý.