Muži – 9.mistrovské utkání

Sokol Doubí – Sokol Rynoltice 3:2 (2:1)
V dalším mistrovském utkání jsme hostili na jaře dosud neporažený tým Sokol Rynoltice. Domácí chtěli potvrdit jarní domácí neporazitelnost a tak se hrál od úvodních minut útočný fotbal. V 8. minutě směřuje kolmici za obranu hostů Kovařík, ale zakončujícího Herknera vychytal hostující gólman. Ve 13. minutě jdou do vedení hosté, Beneš se nechal snadno obehrát u postranní čáry, hostující hráč zatáhl míč do vápna a přesnou přihrávkou oslovil spoluhráče, který měl snadnou úlohu před prázdnou brankou 0:1. Domácí se ihned snaží o vyrovnání, v 17. minutě pálí Zradička, netrefil však zařízení. Ve 22. minutě je však srovnáno, to Kovařík rychle rozehrál trestný kop, zaskočení obránci nezachytí náběh Hájka, jeho zakončení ještě dokáže hostující brankář vyrazit, ale dobíhající Rydval hlavou doráží míč do sítě 1:1. Těsně před poločasovou přestávkou jdou domácí dokonce do veden
í, to s chutí hrající Herkner pláchl hostujícím bekům a ve vápně ho zastavil až hostující Kotek a to jen za cenu faulu. Zahráváme tedy pokutový kop a v těchto situacích je domácí špílmachr Kovařík neomylný 2:1.
Druhý poločas začal šancí Rynoltic, kdy jejich hráč hlavou poslal míč nad branku Jiráka. V 50. minutě domácí vedou již o dvě branky, když se po secvičeném signálu z rohového kopu, který zahrával Kovařík prosadil hlavou sváteční střelec Kája Kabát 3:1. Hosté kontrují již v 55. minutě, to po nedůrazném odkopu hasí požár před Jirákovou brankou Novák jen za cenu faulu a i hosté mají výhodu pokutového kopu. Hostující kapitán Kotek prostřelil Jiráka 3:2. Hosté mohou dokonce vyrovnat již o tři minuty později, domácí zahrávají trestný kop, který hostující brankář vyboxuje, Beneš prohraje souboj na polovině hřiště a tři hostující hráči se ženou na Jiráka a jediného našeho hráče. Jirák se však vyznamenal a dokázal vyrazit střelu hostujícího hráče na rohový kop. Z následného rohu má velkou šanci hostující Zeidler, jeho hlavička však míří mimo branku. Pak přichází silná čtvrthodinka
domácích. Nejprve v 62. minutěpo akci Rydvala se ve velké šanci ocitá Zradička, v zakončení však selhal. V 64. minutě jde sám na branku hostů Kovařík, jeho kličku však dokáže hostující brankář vystihnout. V 65. minutě vysunul Kovařík Kosiewicze, který šel také sám na brankáře, mířil však vedle. V 66. minutě je ve velké šanci Rydval, gólman hostů však nadvakrát dokáže balón chytit. V 71. minutě je v šanci Kosiewicz, místo střely však ještě hledal Hájka, který se k zakončení vůbec nedostal. O minutku později střílí po individuální akci vedle branky Hájek. V 88. minutě konečně dokáže dopravit míč do sítě Zeman, pomezní sudí však viděl postavení mimo hru našeho hráče. V úplném závěru se ještě nechá vyprovokovat Rydval a za oplácení dostává ČK. Hosté se k záverečnému náporu ani nedostali a v pohodě hrající domácí ukončili jarní neporazitelnost Rynoltic.
Milan Bláha (trenér domácího týmu): Chtěli jsme si napravit reputaci za nepovedené utkání minulý týden na Rapidu a to se nám myslím podařilo. Kluci hráli s chutí a měli soupeři nastřílet více branek. Dosud neporažený soupeř tady prakticky nic nepředvedl a výsledek je pro něho ještě dost lichotivý. Příští týden nás čeká prestižní utkání v Krásné Studánce a i když nám bude chybět několik hráčů, nechceme se vracet s prázdnou. Pokud navážeme na dnešní výkon, můžeme pomýšlet na tři body.
Br.: 22. Rydval, 43. Kovařík z pen., 50. Kabát
ČK: 90. Rydval
Rozhodčí: Jacík – Pavlů, Bohata, delegát: Řeháček
Doubí: Jirák 7 – Beneš 4 (68.T.Gruncl), Suchomel 7, Kabát 8, Kosiewicz 7 – Novák 8, Zradička 7 (86.Urban) – Herkner 7 (68.Zeman), Kovařík 8, Rydval 6 – Hájek 6