Muži – 8.mistrovské utkání

VTJ Rapid Liberec – Sokol Doubí 3:2 (1:0)

V dalším mistrovském zápase jsme zajížděli na hřiště vojáků do Pavlovic. Úvod tohoto městského derby patřil jednoznačně domácím, než se hosté rozkoukali prohrávali již v 5. minutě 1:0, to po centru ze strany volný Šikýř neměl problém prostřelit Jiráka. Poté diváci sledovali fotbal plný nepřesností z obou stran, prakticky bez brankových příležitostí. Domácí hrozili jen z dlouhých autů Halamy a hosté se k ohrožení branky Dvorského prakticky nedostali. Až v závěru poločasu přišli šance, nejprve ve 38. minutě se po individuální akci dostal do zakončení Hájek, ale mířil jen do boční sítě. Ve 42. minutě mají hosté obrovskou šanci, to Kovařík ideálně uvolnil Hájka, který však pouze nastřelil Dvorského. Ve 44. minutě po pěkné akci se dostávají do šance domácí, osamocený Šikýř však minul hostující branku. Ve 45. minutě se ještě prezentoval pěknou střelou hostující Novák, branku však minul.
Úvod druhého poločasu se nesl ve znamení zvýšené aktivity hostů, přidali na pohybu a důrazu a domácím to dělalo problémy. Přesto se do dvoubrankového vedení dostali domácí, v 59. minutě jim daroval penaltu podnapilý rozhodčí Ouředník a Šikýř bezpečně proměnil 2:0. Hosté na inkasovanou branku reagují střídáním a posilují ofenzivu Zemanem. V 73. minutě pálí dobře hrající Kosiewicz těsně nad branku. V 77. minutě hosté skórují, po trestném kopu hlavičkuje přesně Kosiewicz 2:1. Doubí se žene za vyrovnávací brankou, domácím evidentně dochází síly a prakticky jen odkopávají míče. V 82. minutě se za nakopnutým míčem žene Šikýř, hostující brankář je však u míče dříve a chce balón odkopnout, balón mu však přeskakuje nohu a Šikýř nabídnutou šancí nepohrdne a posílá míč do prázdné branky 3:1. Hosté se nevzdávají a v 84. minutě je to opět jen o gól. Centr Rydvala propadne až k Zeman
ovi, který se v těchto šancích nemýlí 3:2. Domácí už chytají křeče a zuby, nehty brání výsledek. K údivu všech pak rozhodčí nastaví jen jednu minutu (asi spěchal na panáčka slivovičky) a domácí hráči berou tři body.
Milan Bláha (trenér hostujícího týmu): Nechci a nebudu se vymlouvat na rozhodčího. Jsem rád, že si hlavní vzal příklad z borců v Příbrami a na utkání se notně posilnil. Je to ostuda. Do utkání jsme vstoupili vlažně a zaslouženě prohrávali. Ke konci prvního poločasu jsme se zvedli a je velká škoda, že Hájek neproměnil tutovku. Druhý poločas už byl od nás lepší, kluci začali více jezdit a bojovat. K penaltě se nebudu vyjadřovat, to byl výsměch. Ke konci domácí šlapali vodu, bohužel jsme jim darovali třetí branku a stihli jsme pak už jen snížit.

Br.: 5., 59. z pen., a 82. Šikýř – 77. Kosiewicz, 84. Zeman

Rozhodčí: Ouředník (nalitej a tragickej) – A. Brož, Halama (pomezní byli v pohodě)

Doubí: Jirák 4 – Kosiewicz 7, Suchomel 6, Kabát 5, T.Gruncl 4 (64. Zeman) – Novák 6, Zradička 5 – Herkner 4 (69. Beneš), Kovařík 5, Rydval 5 – Hájek 4