Muži – 7.mistrovské utkání

Sokol Doubí – TJ Desná 3:1 (2:0)

V dalším mistrovském utkání jsme přivítali na jaře dobře hrající tým z Desné. Úvod zápasu byl pro hosty šokující, hned z rozehry vyťukali Hájek s Kovaříkem hostující solné sloupy a Hájek poslal po 17 vteřinách domácí do vedení 1:0. Hosté byli z inkasované branky viditelně zaskočeni a dlouhé minuty se hra odehrávala uprostřed hřiště. Až ve 29.minutě se k míči dostal Zradička a pěknou střelou z 25 metrů překonal hostujícího brankáře podruhé 2:0. Hosté se k prvnímu ohrožení domácí branky dostávají až v 35.minutě, to hostující Kovář po centru ze strany hlavičkuje mimo branku „Špenáta“ Jiráka. V pohodě hrající domácí mají další šanci ve 40.minutě, to Kovařík zahrává rohový kop a po secvičeném signálu prodlužuje Suchomel míč na úplně volného Kosiewicze, který hlavou netrefuje prázdnou branku! Ve 43.minutě zahrozí hosté, po křídelní akci hlavičkuje hostující kapitán Kořínek
nad branku. Domácí mohou do poločasu přidat třetí branku, to ve 45.minutě vyveze míč Jonáš a pěknou kolmicí pošle do sólového úniku Hájka, domácí kanonýr však míří pouze do tyče Doubkovi branky! Reputaci si Hájek může napravit o chvilku později, to dostává balón za hostující obranu, ale v poslední chvíli ho zradí zpracování. Poločas tak domácí vyhrávají 2:0.
Domácí očekávali v úvodu druhého poločasu tlak hostujícího týmu, ten se však nedostavil. A tak se v 59.minutě dočkají třetí branky domácí, Hájek u postranní čáry vymotá dva hostující beky a předkládá míč před branku „doubskému Robbenovi“ Zemanovi, který nemá problém překonat Doubka potřetí 3:0. Hosté dokáží snížit v 65.minutě po rohovém kopu, po závaru před domácí brankou dotlačil míč do sítě Kořínek 3:1. Hosté ještě chtějí s výsledkem něco udělat, posilují útok a zkouší dlouhé balóny na vysokého Kováře. Domácí obrana v čele s výborně hrajícím Suchomelem však pracuje spolehlivě. Jedinou vážnější šanci si hosté vypracují až v 90.minutě, to střelu z poza vápna vyráží domácí jistota v brance Jirák na roh.
Domácí si tak připisují další tři body a definitivně unikají z pásma sestupu.
Milan Bláha (trenér domácího týmu): Jsem rád, že jsme dokázali potvrdit tři body z B.Kostela a dokázali nebezpečného soupeře porazit. Jsme již definitivně zachráněni, ale pomýšlime na čelo tabulky a proto se musíme připravit na další zápas, kdy zajíždime na VTJ Rapid. To bude další těžký zápas, navíc derby, domácí hrají o záchranu a my je v suterénu tabulky chceme ponechat. Jedeme jednoznačně pro tři body.

Branky: 1.Hájek, 29.Zradička, 59.Zeman – 65.Kořínek

Rozhodčí: Vydra – Maruška, Mrkáček

Doubí: Jirák 6 – Kosiewicz 6, Suchomel 8, Kabát 6 (46.Zeman 6), T.Gruncl 6 – Novák 6 (34.Jonáš 6), Zradička 7 – Beneš 6, Kovařík 6, Herkner 6 (71.Matuna) – Hájek 8