Muži – 6.mistrovské utkání

Tatran Bílý Kostel – Sokol Doubí 1:2 (0:0)

V dalším mistrovském utkání jsme zajížděli do nedalekého Bílého Kostela. Domácí byli před utkáním na třetím místě tabulky a byli tedy papírovými favority utkání. Začátek vsak patřil hostům, kteří zahrozili v 5.minutě hlavičkou Suchomela. Na další šanci čekali diváci do 29.minuty, to se k trestnému kopu postavil Kovářík, jeho střela přes zeď šla těsně nad branku brankáře Svobody. Poločas se dohrával pod taktovkou domácích, kteří hrozili zejména po standardních situacích. Nejnebezpečnější byl dlouhý aut a následná hlavička domácího hráče, kterou hasil Jirák ve spolupráci s Tomášem Grunclem.
Druhý poločas začal velkým náporem domácích. Ve 47.minutě po centru hlavičkuje domácí hráč v jasné šanci nad branku. Hned o minutu později prošel T.Janáček přes tři hostující hráče a jeho nebezpečnou střelu lapil Jirák. Ve 49.minutě to domácí zkouší ze střední vzdálenosti, pěknou střelu však dokázal Jirák vyrazit. V 51.minutě hasí vyběhnuvší Jirák nepovedenou malou domů Kosiewicze. V 55.minutě však udeří na druhé straně, to Hájek parádní uličkou poslal do sólového úniku Kovaříka, který koncovku zvládl zkušeně 0:1! Následně v rychlém sledu inkasují žluté karty Novák a Rydval za fauly.Domácí se snaží o vyrovnání a otvírají hru.Toho mohou hosté využít v 67.minutě, to si předchozí gólovou akci zopakují Hájek s Kovaříkem, jen v obráceném gardu. Hájek však posílá svou střelu do tyče! V 74.minutě oslabuje hosty do té doby dobře hrající Rydval, který naprosto zbytečně inkasuje
druhou žlutou kartu za protesty. Domácí přesilovku využijí už za minutu. Po centru nejprve rozhodčí přehlídne jasný faul na Hájka a osamocený Vacek hlavou srovnává skóre 1:1. Protesty hostujících hráčů jsou zbytečné. Hned po rozehře za kombinují Hájek s Kovaříkem a průnik Hájka musí domácí zastavit faulem těsně před vápnem. Míč si bere Kovařík, kterému přichází poradit spoluhráč Novák se slovy „dej mu to přes zeď do vikýře“. Jenda poslechne spoluhráče a gólman Svoboda nemá šanci 1:2!! Domácí se hrnou do útoku a vyrovnat mohou v 81.minutě, to po rohovém kopu hlavičkuje domácí hráč a za již překonaného Jiráka zaskakuje na brankové čáře T.Gruncl. Domácí mají obrovský tlak a hosté pouze odkopavají balóny. V 83.minutě Jirák vyráží nebezpečnou střelu, v 85.minutě zase domácí hráč míří nad branku. Hosté zásluhou velké bojovnosti konec utkání zvládli a připisují si cenné tři body.
Milan Bláha (hrající trenér hostujícího týmu): Dnes jsme odehráli velmi dobré utkání. Kluci příkladně bojovali a všichni zaslouží pochvalu. Vyzdvihnout však musím duo Hájek, Kovařík, kteří se podíleli na obou vstřelených gólech. Tyto velmi cenné tři body budeme chtít potvrdit příští týden v domácím utkání s Desnou. Doufám, že už budu mít k dispozici zraněné hráče Zradičku a Herknera.
Branky : 75. Vacek – 56.,78.Kovařík

ŽK: Novák, Rydval, Jirák

ČK: 74. Rydval

Rozhodčí: Hnětynka – Frýda, Jacík

Doubí: Jirák 7 – Kosiewicz 6, Kabát 7, Suchomel 7, T.Gruncl 6 – Novák 7, Bláha 5 (77.Zeman) – Beneš 6, Kovařík 9(90.Salaba), Rydval 5 – Hájek 8