Ml.žáci – 6.mistrovské utkání

Chotyně – Doubí 0:2 (0:1)

Byli menší, ale šikovnější aneb Další body z pohraničí.
Podruhé vyjeli na jaře mladší žáci Doubí skoro až k samé státní hranici s Polskem, podruhé uspěli a navíc vyhráli úplně stejným rozdílem jako před několika týdny v Habarticích.“Kluci na tom byli výškově o hodně hůř než Chotyně, ale urostlejšího soupeře se nezalekli,“ ohodnotil další jarní vítězství trenér Martin Čížek. „Bojovali, zablokovali hodně střel a prokázali větší fotbalovou šikovnost.“
Vítězství chutná o to víc, že oslabenému mužstvu scházelo kvůli nemocem, zraněním nebo jiným okolnostem více hráčů, kteří jsou oporami nebo alespoň naskakují z lavičky náhradníků – zlomená ruka nedovoluje jít na hřiště Sobíkovi Zahejskému, nemoc zase Kristiánu Láskovi a Štěpánu Lubasovi, scházeli rovněž Lukáš Kovář a Radim Kotek. Navíc před odjezdem na zápas volal Alex Hruška  chytající poslední dobou ve výborné formě, že mu není dobře. Trenéři narychlo sehnali místo něj do branky Petra Dědice. Ten prokázal, že oba brankáři jsou vyrovnaní a v Chotyni se zařadil mezi opory.
„Bezpečně pochytal střely zdálky a výborně vybíhal,“ pochválil Petra trenér Čížek.
V Chotyni se navíc prokázalo, jakou výhodou je široký kádr mladších žáků. Navzdory výpadku šesti borců zůstal tým silný a podle trenéra získal všechny tři body naprosto zaslouženě.
Klukům výrazně pomohl dobrý úvod na kvalitním přírodním trávníku. Již v sedmé minutě pronikl dravě obrannými šiky domácích Kuba Čížek, nahrál do dobré šance Davidu Blažkovi, který dal s přehledem na 1:0. Pak diváci viděli vyrovnaný zápas, v němž se Chotyně do vyložených akcí neprosadila. Doubí mělo k úspěchu blíž, ale před brankou si útočníci i záložníci dávali zbytečně přednost místo toho, aby bez otálení zakončovali.
A tak byl výsledek dlouho na vážkách ještě v druhém poločase. Pojišťovací branku přidal v 54 minutě až náš osvědčený kanonýr Toník Kříček, jemuž přihrál znamenitý dispečer středu pole, nejlepší asistent v týmu, Kuba Čížek.
Díky výhře v Chotyni se mladší žáci mohou na jaře chlubit krásnou bilancí. S pěti vítězstvími a jedinou prohrou se stále řadí mezi nejlepší mužstva okresního přeboru.
SESTAVA: Dědic – Wondrák, Šedivý, Klajl, Kašpar – Folprecht, Čížek, Šťastný, Blažek, Kočí – Kříček, Hejzlar.
Góly: Blažek, Kříček.
Trenéři: Čížek, Kubla.