Muži – 5.mistrovské utkání

Sokol Ruprechtice – Sokol Doubí 4:0 (0:0)

V dalším mistrovském utkání jsme zajížděli v dopoledních hodinách na hrbolatý trávník do Ruprechtic. Úvod utkání je vyrovnaný a první střelu na branku vidí diváci v 15. minutě, to střelu domácího útočníka výborně vytahuje Jirák na rohový kop. Doubí se ke slovu dostává o tři minuty později, to střelu Kovaříka bravůrně vyráží domácí brankář Vavřich na rohový kop. V 21. minutě se po nedorozumění v naší obraně dostává do velké šance domácí kapitán Antoš, jeho střela však míří vedle. Ve 23. minutě po standartní situaci hlavičkuje Suchomel, ovšem nejlepší domácí hráč brankář Vavřich vyráží prakticky jistý gól. Ve 45. minutě kopeme trestný kop z nadějné pozice. Zradičkovu střelu opět vyráží Vavřich. V prvním poločase se diváci branky nedočkali.První gól přichází v 57. minutě, to hostující stopér Kabát chybuje v rozehrávce a následný rychlý brejk domácích zakončuje volný Dlabola 1:0. Hosté jsou inkasovanou brankou zaskočeni a v 62. minutě spaluje velkou šanci domácí Skalický, který minul prázdnou branku! Chvíle domácího Skalického však teprve měli přijít. V 63. minutě se dostávají ke slovu hosté, centr Herknera posílá tísněný Zeman mimo branku. V 69. minutě domácí navyšují svůj náskok, to Jonáš uprostřed hřiště podskočí míč, domácí útočník se prožene kolem Suchomela a jeho přihrávku přetavuje v gól Skalický na 2:0. V 70. minutě se hosté mohou dostat zpět do zápasu, Rydval přehlavičkuje domácího brankáře, ale míč ke smůle hostů končí těsně vedle branky. V 77. minutě si vybírá slabší chvilku hostující gólman Jirák, který pustil za svá záda střelu Skalického 3:0. Utkání se pak už jen dohrává, přesto se domácí Skalický v 86. minutě dočká své třetí branky, když hlavou zužitkuje centr ze strany 4:0.

Milan Bláha (trenér hostujícího týmu): Po velmi dobrém prvním poločasu, kdy jsme nedokázali proměnit velké šance a doslova nás vychytal domácí gólman Vavřich jsme ve druhém poločase udělali spoustu individuálních chyb a domácí to dokázali trestat. Fotbal je o chybách a my jich narozdíl od soupeře udělali ve druhém poločase příliš mnoho. Když k tomu připočtu neproměňování šancí, nemůžeme myslet na body. Pevně věřím, že do dalšího zápasu půjdeme kompletní (dnes z různých důvodů chyběli Hájek, Novák,Gruncl T. a Urban) a pokud budeme hrát, jako dnes v prvním poločase máme šanci uspět.

Br.: 69., 77., 86. Skalický, 57. Dlabola

ŽK: Rydval, Beneš, Kosiewicz,Herkner

Rozhodčí: Hrbáček – Zlatník, Tykva ( velmi dobrý výkon )

Doubí: Jirák 5 – Beneš 4, Kabát 4, Suchomel 5, Jonáš 5 – Kosiewicz 6, Zradička 6 – Herkner 4 (72. Matuna), Kovařík 5, Rydval 5 (81. P.Gruncl) – Zeman 4 (72. Salaba)