Ml.žáci – 5.mistrovské utkání

Doubí – Vratislavice 3:2 (0:0)

Krásné a napínavé utkání mělo sladkou tečku.Sobotní dopoledne muselo potěšit všechny, kdo se přišli podívat na střetnutí mužstev z čela okresního přeboru. Doubí navíc vrátilo nebezpečnému a výbornému soupeři podzimní porážku o jednu branku.
Utkání začalo oboustranně trošku ospale, jako první se probudili naši kluci. V 5. minutě našel Kuba Čížek před brankou úplně volného Toníka Kříčka, ten ale střílel z první a ještě přes nohu. Jeho rána placírkou těsně minula tyč. Neproměněná „loženka“ trochu Toníkem otřásla a celý první poločas nebyl ve své kůži. O přestávce se ale oklepal a patřil k nejlepším na hřišti. Projevil se jako silná sebevědomá osobnost.
Zanedlouho po Toníkově tutovce spálil šanci David Blažek, když se pohotově uvolnil. Ze čtyř metrů ale bohužel branku překopl. Přísloví „Do třetice všeho zlého“ naplnil Honza Šťastný, po šikovné přihrávce Štěpána Lubase trefil jen nohy dobře vyběhnuvšího brankře hostí.
Pak se hra vyrovnala a do šancí se prosadily také Vratislavice. Měly velmi dobře kopané rohy a po jednom z nich náš brankář Alex Hruška chytil míč přímo na brankové čáře. Šlo o brilantní zákrok. Zanedlouho Alex výborně vyběhl na zblokovaný míč a odvážným skokem zabránil soupeři ve skórování. Vratislavice získaly pouze roh. První poločas tak skončil 0:0, ale oboustranně kvalitní hra rozhodně diváky nenudila.
Do druhé půle předvedlo Doubí impozantní vstup. Velmi brzy si vyťukali obranu s elegancí sobě vlastní Toník Kříček s Jakubem Čížkem a Jakub klasickým českým bodlem propálil hostujícho brankáře. Bezprostředně po vedoucím gólu následoval jeho „bratříček“ – kluci si jen vyměnili role. Kuba nahrával a Toník bezpečně uklidil míč placírkou do sítě.
Vratislavice se ale nevzdaly a útoky se přelévaly z jedné strany na druhou. Doubí několikrát podržel brankář Alex Hruška, výborně vybíhal a na čáře předváděl skvělý postřeh a mrštnost. Za půl roku od podzimního zápasu s Vratislavicemi udělal ve své výkonnosti úctyhodný pokrok.
Přesto neumdlévající Vratislavice snížily po kopu z roku, který soupeř získal poté, co Kuba Čížek řešil ošemetnou situaci příliš fotbalově, když mohl míč raději napálit do autu. Šlo ale o jediné Kubovo zaváhání, jinak byl právě on rozdílovým hráčem na trávníku. Ovládal střed hřiště, perfekně bránil a dirigoval akce směrem dopředu.
Ale zpátky k osudnému rohu soupeře, Alex po něm sice báječně vyrazil polovysokou střelu k tyči, naši obránci ovšem malinko zaspali a útočník Vratislavic uklidil míč do prázdné branky. Avšak i my měli šance, Štěpán Lubas těsně přestřelil břevno a velké potíže dělali obraně hostí Jakub Čížek a Toník Kříček. Dravý tah dopředu ukazoval David Blažek.  Při jednom ze svých průniků nesobecky přihrál uličkou mezi obránci soupeře na Toníka Kříčka, který si míč znamenitě pokryl, krátkou kličkou oklamal brankáře a dal na 3:1.
Strhující zápas vrcholil, bojovné Vratislavice znovu snížily, když Dáda Wondrák v těžké pozici před prázdnou brankou Doubí zasáhl míč nešťastně  a posunul ho k hostujícímu útočníkovi. Jinak však Dáda odvedl na pravém kraji obrany bezvadný výkon, podobně jako na levém Radim Kotek. Své si odvedli také stopeři Ondra Šedivý a Petr Klajl. Péťa jednou obětavě vykopl na roh míč, směřující do naší prázdné branky. Jeho důslednost zasluhuje velké ocenění.
Příkladně však bojovali všichni a dovedli utkání s mimořádně nepříjemným soupeřem k důležitému vítězství. Navzdory mnoha dramatickým situacím si kluci z obou mužstev uchovali smysl pro fair-play. Pokud výjimečně faulovali, pak v zápalu hry a rozhodně ne surově.
Doubí  nicméně houževnatého a technicky zdatného protivníka o něco předčilo, a tak vyhrálo zaslouženě. Kéž by podobně náročných střetnutí sehráli kluci co nejvíc, jejich forma by stoupala rychleji, než když soupeřům nasolí deset nebo dokonce jedenáct gólů, jak se letos už dvakrát stalo.
SESTAVA: Hruška – Wondrák. Šedivý, Klajl, Kotek, Kašpar, Láska – Lubas, Folprecht, Čížek, Blažek, Kočí – Kříček, Šťastný.
GÓLY: Kříček 2. Čížek
Trenéři: Čížek, Kotek, Kubla.