Ml.žáci – 4.mistrovské utkání

SLOVAN – DOUBÍ 6:3 (4:1)

Okopírovali podzim. Zbytečný ostych a bázeň vedly k prohře.
Prvních deset minut zápasu připomínalo zlý sen. Jak trefně řekl trenér Filip Kubla, kluci viděli znak Slovanu na dresech soupeře a posadili se z toho na zadek.
Strach z šikovného protivníka jako by borce z Doubí svázal. Jejich pohyb byl mátožný, báli se něco udělat a navíc nechávali hráčům Slovanu příliš mnoho prostoru. Proti tak silnému soupeři se musí vracet nejen záložníci, ale i útočníci.
Bohužel v úvodu střetnutí velmi málo bránili třeba Ondra Folprecht i David Blažek.
Výsledek se dostavil brzy, první branku jsme dostali hlavičkou do šibenice a následovaly další dva rychlé góly. Stejně jako doma na podzim jsme v úvodu prohrávali 3:0 a stejně tak jsme se probudili až poté, co nám hrozil ostudný debakl.
Přišly první šance, nejdříve Matěj Kašpar dobře naběhl na přihrávku pod sebe, ale svou levačkou v dobré pozici branku minul. Slibnou šanci neproměnil ani Kuba Čížek, nejlepší hráč Doubí. Pak Lukáš Kovář uvolnil krásnou českou uličkou Davida Blažka, ale jeho střelu zblízka hostující brankář chytil. David ještě nastřelil zboku tyčku. Skóroval až Lukáš Kovář.
Místo toho, abychom ještě víc snížili, jsme však před poločasem znovu inkasovali. Také tentokrát měli útočníci Slovanu spoustu místa a času a brankář Hruška byl zcela bezmocný.
Stav 4:1 pro Slovan po prvním poločase neodpovídal úplně průběhu hry, na vysokém rozdílu se podepsaly hrubé chyby Doubí v obraně a naše špatná koncovku. Řadu ošemetných situací naštěstí vyřešil jistý a nechybující brankář Alex Hruška.
Druhý poločas odstartoval další brankou v naší síti po špatné rozehrávce Ondry Šedivého a zmatcích v obraně. Hrozilo, že ze Slovanu odjedeme s výpraskem, ale kluci zabrali a pohotovými góly Lukáše Kováře a Toníka Kříčka snížili na 3:5. Probojovali se také do dalších šancí, největší pozahazoval David Blažek. Nejprve trefil zblízka tyč a později si přeštelovával před poloprázdnou brankou míč ze slabší pravé nohy na levou, a přišel o něj. Škoda, klasický levák David přece jen v poslední době práci pravou nohou zlepšil a nemusí se bát využívat ji ke střelbě.
Druhý poločas hrálo Doubí se Slovanem vyrovnanou partii a mohlo ho dokonce 2:1 vyhrát. Bohužel se jinak skvělý brankář Alex Hruška dopustil těsně před koncem zápasu své jediné chyby, jež pramenila z podcenění nepříliš těžké střely do středu branky. Mokrý míč projel Alexovi mezi rukama a skončil v síti.
Za druhou třicetiminutovku si však kluci zaslouží pochvalu. Všichni víc bojovali, obránci i záložníci lépe bránili (urputností a statečným srdcem zaujali Dáda Wondrák i Matěj Kašpar), útočníci se nebáli pustit do kombinací ani do samostatných akcí. Kdyby kluci nastoupili po skončení zápasu se Slovanem do nového utkání, bezpochyby by dosáhli výrazně lepšího výsledku.
Na jedné věci však musí setsakramentsky zapracovat. Již počtvrté v podzimní i jarní části sezóny vstoupili do utkání bázlivě a odevzdaně, bez zápalu a nasazení (Slovan dvakrát, Vratislavice a Hejnice). Nabranou ztrátu ani jednou nedohonili.
SESTAVA: Hruška – Lubas, Wondrák, Šedivý, Klajl, Kašpar – Folprecht, Čížek, Šťastný, Blažek – Kovář, Kříček.
GÓLY: Kovář 2, Kříček.
Trenéři: Čížek, Kubla.