Ml.žáci – 3.mistrovské utkání

DOUBÍ – FRÝDLANT 10:0 (7:0)

Kluci znovu nadělovali. Snaživý, ale slabý soupeř si ani neškrtl.
Hladce jak nůž máslem si mladší žáci došli, nebo vlastně doběhali pro další jasnou výhru. Dali v naprosté pohodě deset branek a nejméně stejný počet šancí po zahazovali.
Frýdlant nastoupil se třemi děvčaty v sestavě. Na holky si vedla dobře, ale přece jen – sestava hostí, namíchaná ze silnějšího a slabšího pohlaví, na dobře trénované, technické a kombinačně zdatné hráče Doubí nestačila. A to ani v nejmenším. Zcela na místě je povzdechnutí, že venkovský fotbal v celém Česku prochází obrovskými problémy.
Frýdlant má přece sedm a půl tisíce obyvatel a pokud dá ve dvou ročnících dohromady pouze pět žáků, je něco špatně. Koneckonců, také Českodubsko neznamenalo minule pro Doubí vážnější překážku na cestě k výraznému vítězství a sotva sotva splácalo dohromady tým se sedmi hráči v poli a brankářem.
Zápas s Frýdlantem začal tlakem Doubí, soupeř se zatáhl před svou branku a nezmohl se navíc než na blokování střel a zoufalé odkopy. Musíme ale ocenit jeho snahu a bojovnost, bez ní by odjeli hosté ještě s větším výpraskem.
Bylo jen otázkou času, kdy Doubí skóruje. První branku vstřelil Honza Šťastný a odstartoval velký brankostroj. Sedm gólů v prvním poločase navíc ani zdaleka nevyjadřovalo převahu domácích fotbalistů. Některé povedené akze zmařila špatná koncovka, další momenty volaly mnohem víc po přihrávce na volného spluhráče nežli po střele z těžkého úhlu.
Mnoho ran pochytal vynikající brankář soupeře. Naopak náš gólman Alex Hruška se celý zápas nudil a z klidu ho vyrušila pouze jediná rána, jež šla stejně vedle. Alespoň však Alex musel na zem a v sychravém počasí se malinko zahřál.
Druhý poločas začalo Doubí vlažně, pak však postupně „přikládalo pod kotel“ a výsledkem byla již druhá dvouciferná výhra v jarní části sezóny. Pěkný gól padl po šikovném ťukesu tria Šťastný – Kolář – Šedivý. Několik šancí naopak zmařil Ondra Folprecht a největší zazdil David Blažek, když při sólu na brankáře zvolil tvrdou ránu daleko vedle místo technického zakončení. Nádherný dlouhý pas do volného prostoru mu předtím poslal Radim Kotek.
Střelecky se tentokrát neprosadil Toník Kříček, což však neznamená, že by hrál špatně. Neskóroval ani Kuba Čížek, rozdal ovšem mnoho dobrých přihrávak a jasně ovládal střed hřiště.
Za povšimnutí stojí také přezdívka, jakou vymyslel pro Štěpána Lubase během utkání trenér Filip Kubla. Přesmyčka Balů z pohádkového seriálu Letohrátky se bezpochyby ujme.
V utkání s Frýdlantem sledoval pouze z tribuny Nicolas Zahejský „Sobík“. V týdnu si při fotbálku proti hokejitům zlomil ruku poté, co mu soupeř udělal takvanou „kozu“ (v souboji se nahrbil), a Sobíka poslal k zemi. Nicolasovi přejeme co nejrychlejší uzdravení a věříme, že se na jaře na hřišti ještě objeví.
Příští zápas hraje Doubí se Slovanem Liberec, s nímž prohrál na podzim o dvě branky. Za Slovan hrají mladší kluci, ale jsou velmi šikovní a utkání s nimi bude konečně těžkou prověrkou. Kluci se ale bát nemusejí, pokud prodají, co umí, lze znovu očekávat vyrovnané střetnutí.
SESTAVA: Hruška – Láska, Kašpar, Klajl, Šedivý, Kotek – Lubas, Folprecht, Čížek, Blažek – Kříček, Kolář.
GÓLY: Šťastný, Blažek, Kolář a Šedivý po 2, Klajl, Folprecht.
Trenéři: Čížek, Kubla.