Muži – 3.mistrovské utkání

Sokol Doubí – FK Cvikov 2:1 (0:1)

V dalším domácím utkání jsme hostili tým z popředí tabulky FK Cvikov. Do utkání jsme nastoupili oslabeni o kapitána Suchomela, který si odpykával disciplinární trest a také bez Zradičky, který se zranil během rozcvičky před utkáním. I tak vstupujeme do utkání aktivně a již v 6.minutě vidí diváci první obrovskou šanci, to Kovařík parádně uličkou uvolnil Rydvala, jeho střelu však dokázal hostující brankář Machačný vyrazit na rohový kop. Další zajímavý moment vidí diváci ve 20.minutě, to domácího Hájka zastavil v samostatném úniku hostující Kuběj nedovoleně, ale sudí Hnětynka tahá pouze žlutou kartu! Na následném trestném kopu Kovaříka si smlsnul Machačný, který se střelou přes zeď neměl žádné starosti. V další šanci dokonce Rydval dopravil kulatý nesmysl do hostující sítě, ale při zpracování si pomohl rukou a sudí branku nemohl uznat. A tak ve 42.minutě udeřilo na druhé straně. Ho
sté zahrávají trestný kop do našeho vápna, kde si míč nešťastně sráží do vlastní sítě domácí Urban 0:1. Domácí jsou z inkasované branky viditelně zaskočeni a hosté mají k dispozici další trestný kop v blízkosti našeho vápna. Tvrdou střelu mířící do šibenice vytěsňuje skvělým zákrokem Jirák. Z následného rohového kopu dokonce hlavičkuje hostující hráč do tyče!
Do druhého poločasu vstupují domácí s odhodláním výsledek otočit, ale do pořádné šance se ne a ne dostat. V 59.minutě domácí trenéři posilují ofensivu Zemanem. V 68.minutě se z nenápadné akce dostávají na dostřel naší branky hosté a následná střela hostujícího hráče končí na tyči! V 70.minutě se dostává k míči Hájek, který uteče hostující obraně a je zastaven nedovoleně v pokutovém území hostujícím Pěničkou. Následuje žlutá karta pro Pěničku a pokutový kop. Ten bezpečně proměňuje domácí kapitán Kovařík 1:1. Domácí se nechtějí smířit s remízou a tlačí se do útoku. Rozhodující okamžik přichází v 83.minutě, to důrazný Zeman donutí k chybě hostujícího stopera Pěničku a následně mazácky přelobuje bezmocného Machačného 2:1! Hosté však neskládají zbraně a hned o minutu později mají velkou šanci, kterou musí společnými silami zažehnat Jirák s Rydvalem. Závěr utkání
je nervózní z obou stran a k vidění už je jen několik tvrdých zákroků a žlutých karet.
Milan Bláha (trenér domácího týmu): Cvikov je vždy velmi nepříjemný soupeř a navíc jsme dnes nemohli využít dva důležité hráče základní sestavy Suchomela se Zradičkou. Proto jsou dnes ty tři body velmi cenné. Chtěl bych klukům poděkovat, dneska ty body doslova ubojovali. Herně to není ono, ale máme teď čtrnáct dní na to, aby jsme na herním projevu zapracovali a dali se dohromady po zdravotní stránce.

Br.: 71.Kovařík z pen., 83.Zeman – 42.Urban vlastní

Rozhodčí: Hnětynka – A.Brož, Řezáč

ŽK: Herkner, Kovařík, Piršel, Hájek

Doubí: Jirák 7 – Beneš 5(68.Piršel), Kabát 7, Kosiewicz 6, T.Gruncl 5 – Novák 5, Urban 4(59.Zeman 7) – Herkner 6, Kovařík 7, Rydval 6 – Hájek 6