Ml.žáci 2.mistrovské utkání

Habartice – Doubí 0:2 (0:1)

Výhru vydolovali z oraniště.
Největším nepřítelem našich kluků nebyl tentokrát snaživý soupeř, ale zrádný terén. Přírodní trávník v Habarticích byl úplně jinou kávou, a to velmi hořkou, než rovné hřiště s umělkou v Doubí. Fotbalové rozdíly se na habartickém oraništi smazávaly, protože hřiště neumožňovalo rozvinout největší zbraň Doubí – technickou kombinaci.
Hlavně prvních deset minut byli hosté z hrbolaté trávy nešťastní a vracely se jim smutné vzpomínky na podzimní utkání ve Vratislavicích, kdy kluci na podobně těžkém terénu nešťastně prohráli. V Habarticích naštěstí rychle pochopili, že se tam na krásu hrát nedá, zjednodušili svůj fotbal, víc stříleli a soupeře nakonec zaslouženě přehráli.
Obě branky vstřelil Toník Kříček a pokaždé mu přihrál špílmachr Kuba Čížek. První gól dal Toník ve dvacáté minutě, druhý v třicáté osmé minutě. Kříček, připomínající svou postavou, akcemi i střeleckou pohotovostí německého kanonýra ze 70. let minulého století Gerda Müllera, skóroval ve dvou zápasech již šestkrát.
Domácí Habartice se zmohly jen na nakopávanou a doufaly v nějaký šťastný odraz. „Naše obrana si ale vedla jistě a s útoky soupeře si poradila, dobře ji dirigoval Sobík (Zahejský),“ uvedl trenér Martin Čížek. Brankář Alex Hruška neměl moc práce, ale několikrát přece jen zasahovat musel a poradil si bez problémů.
Kromě dvou branek se Doubí dostalo do dalších šanci. „Několikrát skončil míc na břevně. Lukáše Kováře odstrčil v dobré pozici domácí obránce, Ondra Folprecht poslal v záklonu míč nad prázdnou branku,“ dodal trenér Doubí.
Z prvních dvou jarních zápasů si kluci připsali šest bodů za dvě vítězství a dosáhli úctyhodného skóre 13:0. Příští zápas si mohou vylepšit náladu ještě víc. Doma přivítají Frýdlant, jemuž nastříleli na podzim spoustu branek v oboustranně atraktivním utkání. Na kvalitním hřišti v Doubí lze očekávat pohlednou hru, plnou dobrých přihrávek a technických prvků.
SESTAVA: Hruška – Láska, Kašpar, Zahejský, Klajl, Kotek – Blažek, Čížek, Šedivý, Štastný, Folprecht – Kovář, Kříček.
BRANKY: Kříček 2.