Muži – 1.mistrovské utkání

Sokol Doubí – Sokol Rovensko pod Troskami 2:1 (2:1)

Po dlouhé zimní přípravě jsme v prvním jarním kole přivítali Sokol Rovensko pod Troskami Na podzim jsme na soupeřově hřišti utrpěli debakl 6:1. Úvod zápasu byl opatrný a hra se odehrávala především ve středu hřiště. Do vedení jdeme  v 19.minutě, kdy po secvičeném rohovém kopu hlavičkuje na zadní tyči kapitán Suchomel přesně 1:0. Ve 26.minutě kopeme trestný kop, kterým Kovařík přesně nachází hlavu Hájka, ten trefuje tyč, ale z následné dorážky už nemá problém trefit odkrytou branku 2:0. Ve 29.minutě postupuje sám na branku hostů Herkner, je sražen hostujícím obráncem, rozhodčí Halama však nepochopitelně nezapíská a z následného brejku trefují hosté tyč domácí branky. Ve 42.minutě otálí Kovařík s rozehrávkou, o míč přichází a rychlý brejk trestají hosté Koubkem 2:1.
Druhý poločas se odehrává ve středu hřiště. Více než pohledné akce či brankové příležitosti jsou k vidění diskuze se špatně pískajícím sudím Halamou a žluté karty na obou stranách. Za zmínku stojí jen 100% šance Kabáta, který hlavou minul Koubusovu svatyni a šance Piršela, který však sám před Koubusem nedokázal zakončit. Hosté si nevypracují ani náznak nějaké šance a tak domací zasloženě vítězí. V úplném závěru je ještě vyloučen Rydval po druhé žk za zdržování hry.

M.Bláha (trenér domácího týmu): Po výsledkově vydařené přípravě jsme věděli, že první jarní utkání prostě musíme zvládnout a zvítězit. Musím říct, že výkon nebyl až takový, jaký jsem očekával, ale nejdůležitější jsou tři body. Utkání bylo od začátku nervózní, na čemž má největší podíl špatně pískající rozhodčí Halama. Musím pochválit naší dobře pracující obranu, která soupeře do ničeho nepustila. Gól jsme soupeři doslova darovali po hrubé chybě v rozehrávce. Naopak vůbec nejsem spokojený s hrou naší záložní řady, kde všichni kromě Herknera podali průměrný nebo podprůměrný výkon, tam se do dalšího zápasu musíme výrazně zlepšit.

Br.: 19. Suchomel, 26. Hájek – 42. Koubek
Rozhodčí: Halama – Ouředník, Rais
ŽK: Kovařík, Novák, Rydval, Zradička, Jirák
ČK: 90. Rydval